Przedsiębiorca
30 lipca 2019

Jakie urządzenia przydadzą się świeżo upieczonej mamie?

Bycie mamą to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, ale jednocześnie najpiękniejsze z doświadczeń w życiu kobiety. Już na początku tej drogi, warto zaopatrzyć się w sprzęty, które ułatwią codzienne funkcjonowanie i opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem.  Co najbardziej przyda się w pierwszych tygodniach życia maluszka?

Laktator

Laktator najlepiej zakupić po narodzinach dziecka, wówczas najlepiej dostosujemy rodzaj urządzenia do swoich potrzeb. Na rynku znajdziemy wiele modeli laktatorów. Możemy wybierać spośród urządzeń ręcznych lub elektronicznych. Laktator ręczny będzie odpowiedni dla kobiet, które stosunkowo rzadko ściągają pokarm i nie mają dużych problemów z laktacją. Jest cichy, dlatego z powodzeniem można używać go poza domem. Laktator elektroniczny sprawdzi się u kobiet z zapaleniem piersi, bujną laktacją lub takich, które rzadko przebywających w domu.  Urządzenie zasilane jest sieciowo lub za pomocą baterii. Cechuje się też większym rozmiarem niż laktator ręczny.

Niania elektroniczna

W elektroniczną nianię warto zainwestować zwłaszcza wtedy, gdy w domu znajduje się wcześniak. Głównym zadaniem tego urządzenia jest monitorowanie dziecka, które znajduje się w innym niż rodzice pomieszczeniu. Elektroniczna niania składa się z odbiornika i nadajnika. Odbiornik wyposażony jest w głośnik i powinien znajdować się w pobliżu rodzica, natomiast nadajnik posiada wbudowany mikrofon i umieszcza się go w pomieszczeniu, w którym przebywa maluch. Bardziej zaawansowane sprzęty mają zamontowaną kamerkę oraz posiadają wiele innych udogodnień. Nianie elektroniczne dostępne w internetowym sklepie medycznym Kredos posiadają możliwość monitorowania za pomocą smartfona lub tableta. Potrafią uspokoić malca spokojnymi kołysankami oraz wyposażone są w podczerwień, co ułatwia nagrywanie w nocy.

Waga niemowlęca

O ile nie jest to sprzęt niezbędny przy donoszonym noworodku, to z pewnością przyda się mamom wcześniaków. Dla dzieci, które urodziły się przedwcześnie, regularny przyrost masy ciała jest gwarantem ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. W szpitalu wcześniaki ważone są nawet codziennie, warto by po powrocie do domu również monitorować wagę dziecka w odpowiedni sposób. Medyczna waga niemowlęca będzie najlepszym wyborem. Ponadto- dzięki zdejmowanej nakładce- może służyć maluchowi przez kolejne lata. Nowoczesne urządzenia pozwalają sprawdzić, ile mleka dziecko spożyło podczas karmienia. Jest to bardzo istotna informacja, o którą często pytają położne w czasie wizyt patronażowych.

Elektroniczny termometr

Bezdotykowy, elektroniczny termometr idealnie sprawdzi się w domu. Z jego pomocą dokładnie określimy temperaturę ciała dziecka. W przypadku noworodków ważne jest dokonanie szybkiego i precyzyjnego pomiaru. Nowoczesne termometry posiadają wbudowaną pamięć, w której można zapisać uzyskane wyniki i ułatwiają pomiar temperatury w nocy.