Materiał Partnera

4 czynniki wpływające na atrakcyjność lokalu użytkowego

4 czynniki wpływające na atrakcyjność lokalu użytkowego

Lokal użytkowy, podobnie jak każda inna nieruchomość, musi przyciągać wzrok i być atrakcyjny pod względem codziennego użytkowania. Istnieje jednak kilka takich czynników, które szczególnie wpływają na jego atrakcyjność. Na czym najbardziej skupiają się potencjalni najemcy? Co świadczy o renomie i walorach danego miejsca? Dowiesz się z naszego poradnika.

Lokalizacja jest najważniejsza

Specjaliści pracujący od lat na rynku zawsze podkreślają, że wynajmuje się nie samą nieruchomość, a lokalizację. To właśnie ona będzie w wielu przypadkach decydująca dla potencjalnego zainteresowanego.

Dotyczy to zwłaszcza lokali użytkowych, które są przeznaczone na sklepy, punkty usługowe czy niewielkie biura. Powinny one być umiejscowione blisko centrum lub przynajmniej w popularnej dzielnicy.

Liczy się także widoczność takiej nieruchomości. Najlepiej, jeśli znajduje się na parterze i w dość ruchliwym miejscu. W tym przypadku zaciszność nie jest największym atutem.

Naturalne światło

Nasłonecznienie to coś, co rzuca się w oczy już po pierwszych oględzinach. To od tego czynnika zależy, jak ludzie będą się w danym pomieszczeniu czuć.

Jakie lokale wybierać – te bardzo słoneczne, czy może właśnie zacienione? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb biznesowych i od tego, w jakich godzinach się działa.

Jeśli nie planujesz montować klimatyzacji, nasłonecznienie może być kłopotliwe na co dzień. Ale też zbyt zacieniony lokal może przytłaczać i robić złe wrażenie na klientach. Najlepiej wybrać coś pośrodku.

Metraż i ustawność pomieszczenia

Kolejna bardzo ważna cecha odnosi się do metrażu i kształtu lokalu użytkowego. Im jest on większy, tym bardziej kosztowny będzie czynsz. Ale jeśli potrzebujesz rozbudowanej przestrzeni, to z perspektywy biznesowej większy miesięczny wydatek i tak będzie dobrą inwestycją.

Zwracaj uwagę na to, czy lokal jest ustawny. Co z tego, jeśli ma satysfakcjonujący metraż, jeśli jest długi i wąski. Pomyśl o wyposażeniu i o stanowiskach, jakie planujesz. 

Kontakt z wynajmującym

Ostatnia kwestia nie dotyczy samej nieruchomości, a raczej spraw formalnych i personalnych. Upewnij się, że firma, która wynajmuje Ci lokal, jest rzetelna.

Z godnych polecenia przedsiębiorstw na pewno warto wymienić Synergia Nieruchomości. Oferuje ona dobrej klasy lokale użytkowe (i nie tylko) na Śląsku.

Dobrego wynajmującego poznasz między innymi po rozbudowanej ofercie. Po czym jeszcze? Na przykład po tym, czy odbiera telefony i odpowiada na maile.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy