Materiał Partnera

Braki kadrowe w firmie? Zatrudnij pracowników ze Wschodu

Braki kadrowe w firmie? Zatrudnij pracowników ze Wschodu

Braki kadrowe w firmach często zdarzają się sezonowo, okresowo – jest po prostu więcej pracy do wykonania, której nie ma komu powierzyć. Ciekawym sposobem na poradzenie sobie z tym stanem rzeczy jest zatrudnienie pracowników ze Wschodu, koniecznie za pośrednictwem doświadczonej agencji pracy. Dlaczego zdecydowanie warto skorzystać z usług fachowej agencji pracowników z Europy Wschodniej?

Czteroetapowy proces zatrudnienia – od badania potrzeb po finalizację

Doświadczona agencja pracowników działa profesjonalnie od A do Z. Pierwszym etapem całego procesu współpracy przedsiębiorcy z agencją jest badanie potrzeb. To spotkanie w celu uzyskania informacji dotyczącej ilości oraz kwalifikacji pracowników, których potrzebuje firma. Po ustaleniu szczegółów następuje proces rekrutacji – wyszukiwanie i pozyskiwanie pracowników z uwzględnieniem konkretnych preferencji kontrahenta. Doświadczona agencja pracy, jak firma PD SOLIDBUD z okolic Bydgoszczy, posiada swoją bazę kandydatów, ma dostęp do zaawansowanych systemów wspierających proces rekrutacji, nowoczesne narzędzia, a do tego współpracuje z rozmaitymi podmiotami branżowymi, dlatego znalezienie odpowiednich pracowników nie stanowi dla niej problemu. Po rekrutacji następuje etap wdrożenia: przygotowania i uzyskania dokumentacji do legalnego zatrudnienia w Polsce, w konkretnej firmie. Finalizacja to skierowanie pracowników do pracy, oczywiście po podpisaniu stosownych umów.

Oszczędność czasu, wiarygodność i legalna współpraca

Korzystając z usług agencji pracowników z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, czy innego wschodniego kraju, nie tylko oszczędzamy czas. Solidna agencja pracy tymczasowej daje nam gwarancję, że cały proces zatrudnienia jest wiarygodny, a współpraca będzie legalna. Co więcej, cała obsługa kadrowo-płacowa leży po stronie agencji. Korzystając z usług agencji, firma zmniejsza nakłady administracyjne. Obsługa kadrowo-płacowa pracownika tymczasowego z Ukrainy lub innego kraju to nie tylko wypłacanie wynagrodzenia, ale też na przykład wywiązywanie się ze zobowiązań wobec ZUS lub Urzędu Skarbowego, czy przestrzeganie okresów wypowiedzenia lub wypłacania odpraw. Wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującym w Polsce kodeksem pracy.

Na koniec warto też wspomnieć, że jeśli pozyskany pracownik okaże się dla firmy wyjątkowo cenny i padnie propozycja zatrudnienia go na stałe, to cały system pracy tymczasowej umożliwia taką opcję, oczywiście pod warunkiem, że pracownik się na to zgadza. Brzmi zachęcająco? - Naszym zdaniem tak!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy