Materiał Partnera

Charakterystyka folii nierdzewnych

Charakterystyka folii nierdzewnych
Przedsiębiorstwa trudniące się produkcją wyrobów ze stali mają w swoim asortymencie m.in. blachy, rury, pręty, noże czy taśmy. Ciekawym produktem jest także nierdzewna folia, która wykorzystywana jest przy wielu różnych okazjach. O jej zastosowaniach oraz specjalnych właściwościach przeczytacie w poniższym artykule – zachęcamy do lektury.

Z czego produkuje się folię nierdzewną?

Stal, którą wykorzystuje się do produkcji folii nierdzewnej, charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością na rozciąganie oraz działanie innych sił, takich jak: naprężanie czy wydłużanie. Jest również spawalna (można łączyć jej elementy za pomocą spawania), udarna (odporna na obciążenia dynamiczne), a im więcej ma w składzie węgla, tym jest twardsza. Ponadto cechuje ją wysoka odporność na warunki atmosferyczne i działanie środowiska oraz sprężystość, dzięki której szybko wraca do pierwotnego kształtu, nawet po zaprzestaniu działania na nią sił powodujących odkształcenie. Dzięki temu jest ona wykorzystywana przy okazji ogromnej liczby czynności i odpowiada za rozwój wielu gałęzi przemysłu.

Gdzie wykorzystuje się folie nierdzewne?

W ofercie firmy HAX-INOX znajduje się szeroki wybór nierdzewnych folii kalibracyjnych w postaci wąskich taśm, jako gotowych produktów lub w formie prostych odcinków, jako arkuszy. Są one wykorzystywane na linii produkcyjnej, w laboratorium, w pracach terenowych lub budowlanych, a także w wielu gałęziach przemysłu jako podkładki regulacyjne i w zastosowaniu do ustawiania maszyn produkcyjnych. Z ich pomocą można również dokonać kalibracji mierników grubości powłok na badanym podłożu. Jest to dokładny i szybki sposób kalibracji, który zapewnia najmniejszy błąd pomiarów naszej pracy. Warto dodać, że każda folia ma swój unikalny numer serii oraz certyfikat. Jest dostępna w rozmaitych grubościach, które odpowiadają różnym kolorom.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy