Materiał Partnera

Czy artykuły biurowe można wrzucić w koszty firmowe?

Czy artykuły biurowe można wrzucić w koszty firmowe?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy artykuły biurowe takie jak dziurkacz, klej czy nożyczki można wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wątpliwości te spowodowane są dużą ilością akcesoriów, których używa się podczas codziennej pracy biura. Zgodnie z przepisami prawa, do takich kosztów można wliczyć wydatek włożony w uzyskanie przychodu, dlatego też te przedmioty jak najbardziej mogą zostać uwzględnione w rozliczeniu.

Z jakich artykułów biurowych korzysta się na co dzień w pracy?

Niezależnie od branży przedsiębiorstwa istnieją cechy wspólne dla każdej firmy. Niemal we wszystkich biurach korzysta się z artykułów biurowych takich jak długopisy, dziurkacze, taśmy klejące lub pieczątki. Pozwalają one pracownikom należycie wykonywać swoje obowiązki. Jednak to rolą pracodawcy jest zapewnienie tych akcesoriów w firmie.

W praktycznie w każdym biurze natknąć się można na segregatory, spinacze lub zszywacze. Pomagają one utrzymywać porządek w dokumentach oraz ułatwiają przechowywanie ważnych umów lub faktur. Bez tych artykułów w firmie zapanowałby organizacyjny chaos, przez co niemożliwe byłoby codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Czy artykuły biurowe można wrzucić w koszty firmowe?

Zgodnie z przepisami prawa, koszt podatkowy można odjąć w rozliczeniu jedynie w przypadku kiedy zakup jest konieczny do otrzymania przychodu. Oznacza to na przykład, że jeśli komputer jest potrzebny firmie zajmującej się grafiką komputerową do osiągnięcia przychodu, można go wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Dlatego też śmiało, można stwierdzić, że zakup artykułów biurowych wlicza się do kosztów potrzebnych do uzyskania przychodu. Można to udowodnić na przykładzie wspomnianego długopisu. W przypadku jego braku prezes firmy nie ma możliwości podpisania umowy, przez co jego przedsiębiorstwo nie będzie w stanie zawrzeć kontraktu i nie zarobi.

Gdzie kupować artykuły biurowe?

Ze względu na znaczną ilość potrzebnych artykułów biurowych zakupy tego typu asortymentu warto robić w hurtowniach. Na przykład firma Jamal-Pol ma w swojej ofercie wszelkie niezbędne akcesoria.

Dzięki zakupowi artykułów z jednego źródła oszczędza się pieniądze na przesyłce. Dodatkowo dokonywanie zamówień w hurtowniach pozwala zaoszczędzić dodatkowe środki na koncie. Ceny, które tam obowiązują, są zdecydowanie niższe niż te, z którymi można się spotkać w sklepach detalicznych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy