Materiał Partnera

Czy warto zainwestować w ubezpieczenie majątkowe?

Czy warto zainwestować w ubezpieczenie majątkowe?
Zakup wymarzonego mieszkania lub budowa domu to złożone, kosztowne przedsięwzięcie, które znacząco obciąża nasz budżet. Do tego dochodzą koszty wykończenia nowego lokum – zakup mebli, dodatków, sprzętów AGD i RTV.  Ostatecznie, na własne cztery kąty wydajemy sporo oszczędności i często posiłkujemy się kredytem. Pytanie, czy warto inwestować w ubezpieczenie majątkowe, które uchroni nas przed utratą dobytku, jest w tej sytuacji czysto retoryczne. Ubezpieczenie majątkowe daje nam poczucie bezpieczeństwa – w zamian za stosunkowo niską składkę w razie nieszczęśliwego zdarzenia będziemy mogli przywrócić nasz stan posiadania do czasu sprzed utraty dobytku. Dlatego w myśl zasady – przezorny zawsze ubezpieczony, polecamy wykupić ubezpieczenie majątkowe.

Kto powinien zdecydować się na ubezpieczenie majątkowe?

Tak naprawdę każda osoba, która pragnie uchronić swój dobytek przed zniszczeniem bądź kradzieżą. Pamiętajmy, że ubezpieczyć możemy nie tylko mieszkanie, dom czy siedzibę firmy, ale także wszystko, co się w danym budynku/lokalu znajduje. Zanim jednak podpiszemy umowę z ubezpieczycielem, warto dokładnie rozważyć niebezpieczeństwa, które rzeczywiście mogą dotknąć naszą posesję. Jeżeli mieszkamy w wieżowcu, który znajduje się na wzniesieniu, szansa, że nasz dobytek zostanie zniszczony z powodu powodzi, jest niewielka. Warto natomiast zabezpieczyć się przed pożarem lub kradzieżą.

Na co należy zwrócić uwagę, szukając ubezpieczenia majątkowego?

Na rynku znajdziemy ogromny wybór pakietów ubezpieczeniowych, jednak pamiętajmy, że nie wszystkie polisy są warte rozpatrzenia. Szukając idealnego ubezpieczenia, zwróćmy uwagę przede wszystkim na wysokość składki oraz zakres polisy. Zastanówmy się także, czy chcemy ubezpieczyć tylko mury, czy również meble, sprzęty, antyki, które znajdują się w środku. Wybór odpowiedniej polisy jest kluczowy, dlatego warto zwrócić się po pomoc do specjalistów, którzy przygotują dla nas najlepszą ofertę. Wybierzmy firmę, która cieszy się renomą i uznaniem klientów, taką jak Agencja Ubezpieczeniowa Atena w Kaliszu. Na ubezpieczenie majątkowe decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego – wszyscy chcemy chronić dobytek, na który ciężko pracujemy. Pamiętajmy, że nieszczęśliwe zdarzenia mogą dotknąć każdego – dlatego nie ryzykujmy utratą całego majątku i zdecydujmy się na polisę, która spełni nasze wymagania. Ubezpieczenie majątkowe zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Jeżeli wybór dostępnych na rynku ofert nas przerasta i nie wiemy, jaki rodzaj polisy wybrać, skorzystajmy z wiedzy i doświadczenia specjalistów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy