Materiał Partnera

Czym jest katalog opakowań FEFCO?

Czym jest katalog opakowań FEFCO?

Opakowania tekturowe są jednymi z najbardziej uniwersalnych rodzajów pudełek, które znajdują zastosowanie w wielu branżach. Doskonale sprawdzają się do pakowania produktów spożywczych, czy też akcesoriów użytku codziennego. Co ciekawe, opakowania tekturowe różnią się między sobą pewnymi elementami, dlatego też zostały one starannie podzielone i opisane w katalogu FEFCO. Poniżej sprawdzamy, czym jest katalog FEFCO.

W jakim celu został stworzony katalog opakowań FEFCO?

Opakowania tekturowe są powszechnie wykorzystywane do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów i doskonale sprawdzają się podczas przeprowadzek. Tektura, z której wykonuje się opakowania, jest grubym materiałem papierniczym, który sprawia, że pudełka są wytrzymałe i nie niszczą się pod wpływem obciążeń. To z kolei sprawia, że opakowania kartonowe mogą mieć różną wielkość i odmienne kształty.

Co więcej, opakowania z tektury często mają też skomplikowaną budowę i mogą się różnić między sobą nawet drobnymi elementami. W celu ujednolicenia złożonego systemu oznaczeń opakowań kartonowych wykonano katalog opakowań FEFCO. Katalog ten jest swego rodzaju uniwersalną książką, która znacznie ułatwia procedurę zamawiania i wykorzystywania opakowań.

Warto dodać, że katalog opakowań FEFCO został stworzony przez Europejską Federację Producentów Tektury Falistej, dzięki której znacznie łatwiejsze jest zapoznawanie się z poszczególnymi kategoriami opakowań. Jedną z firm, będącą sprawdzonym producentem opakowań kartonowych, jest firma Martex Opakowania. Oferuje ona także katalog FEFCO, zawierający wszelkie produkty wytwarzane przez firmę.

Co zawiera katalog FEFCO?

Katalog FEFCO powstał w celu ułatwienia klasyfikacji opakowań kartonowych i standaryzacji ich parametrów. W jego skład wchodzą wszystkie rodzaje opakowań produkowane przez daną firmę. Do każdego z nich dopasowany jest specjalny kod FEFCO, który jest czterocyfrowym symbolem i służy do oznaczenia wzoru opakowania. W skład katalogu FEFCO wchodzą różne rodzaje opakowań kartonowych:

  • rolki i arkusze stosowane w handlu (0100),
  • pudła klapowe (0200),
  • pudła teleskopowe (0300),
  • pudła składane i tace (0400),
  • pudła wsuwane (0500),
  • pudła trwale łączone (0600),
  • pudełka klejone jednoczęściowe (0700),
  • wyposażenie wewnętrzne (0800).

Co ciekawe, kartony klapowe wytwarzane przez firmę Martex Opakowania są produkowane na 4 niezależnych liniach produkcyjnych. Wśród nich można wyróżnię w pełni automatyczną linię produkcyjną, mini sloter z drukarkami i wykrawką rotacyjną, czy też maxi sloter.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy