Materiał Partnera

Czym jest usługa co-packingu w centrum logistycznym?

Czym jest usługa co-packingu w centrum logistycznym?

Procesy logistyczne w branży e-commerce powinno się dziś optymalizować. W ten sposób można skuteczniej i bardziej efektywnie zarządzać firmą. Właśnie z tego powodu warto zainwestować w co-packing, czyli tzw. pakowanie usługowe. To szansa na zmniejszenie kosztów prowadzenia biznesu i duża oszczędność czasu. Można go poświęcić na inne działania biznesowe. Czym dokładnie jest ta usługa?

Charakterystyka dostarczanych produktów

Towary wymagające przepakowania dostarczane są zazwyczaj w dużych zbiorczych pudłach. Tak więc najpierw trzeba rozdzielić poszczególne typy produktów, a następnie zapakować je do mniejszych opakowań. Najlepiej takich, które będą bardziej estetyczne.  

Czym jest co-packing?

Co-packing to kompleksowe działania, obejmujące przepakowywanie, drukowanie etykiet i przygotowanie do wysyłki.

Niekiedy do tych procesów dochodzi także foliowanie i umieszczanie wewnątrz pudełek broszur promocyjnych. W ramach usług co-packingu wykonuje się też projektowanie nietypowych opakowań.

Konfekcjonowanie jest zatem tylko jednym z etapów pakowania produktów. Towar, już po co-packingu, jest idealnie przygotowany do sprzedaży i wysyłki.

Dla kogo co-packing?

Co-packing jest usługą proponowaną przez firmy zewnętrzne, skierowaną zwłaszcza do producentów oraz dystrybutorów produktów. Często korzystają z niej właściciele sklepów internetowych, którzy chcą oszczędzić na przygotowaniu produktów do wysyłki, wliczając w to prace magazynowe. Takie firmy, chcąc kompleksowo obsługiwać klientów, muszą inwestować we własny dział pakowania.

To właśnie w jego ramach dostarczane przez producenta towary są zwykle rozpakowywane i opakowywane do wysyłki. A to rodzi koszty związane z zatrudnieniem dodatkowych pracowników, wynajmem lub zakupem przestrzeni itd. Poza tym trzeba jeszcze pomyśleć o samodzielnym projektowaniu i produkowaniu opakowań przeznaczonych dla klienta docelowego. W przypadku co-packingu wszystkie te problemy odchodzą w niepamięć.

Kto zajmuje się usługami co-packingowymi?

Usługi outsourcingowe tego typu są świadczone przez wyspecjalizowane firmy logistyczne. Dbają one o to, by wszystkie produkty były przechowywane w odpowiednich warunkach.

Jedną z polecanych firm jest D.M.T., która działa w sposób elastyczny i ustandaryzowany. Specjaliści tam zatrudnieni dzięki doskonałej znajomości branży wspierają biznes kompleksowo. Wszystkie przesyłki są sprawnie kompletowane i dostarczane do klientów w sposób błyskawiczny.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy