Artykuł sponsorowany

Czym jest wyjazd motywacyjny?

Czym jest wyjazd motywacyjny?

Motywacja pracowników jest ważnym czynnikiem w prawidłowo funkcjonującej firmie. Obecnie, nagradzanie premiami, pozapłacowe benefity i inne dodatki są już na porządku dziennym, dlatego przedsiębiorstwa szukają innych sposobów utrzymywania wysokich morali pracowników. Jednym ze sposobów utrzymania dobrej atmosfery jest wyjazd integracyjny. Czym jest, na czym polega i czy warto rozważyć jego wprowadzenie? Poniżej szczegóły!

Czym jest wyjazd motywacyjny?

Wyjazd motywacyjny, czyli incentive travel, to podróż pracownicza, która jest nagrodą pracodawcy za osiągnięte wyniki. Podróże te zostały zapoczątkowane w największych korporacjach, a aktualnie z tej formy motywowania korzysta coraz więcej, nawet małych, firm. Co ważne, wyjazdy motywacyjne dla firm stanowią część długofalowego programu motywacyjnego, którego efektem ma być wzrost osiąganych wyników. Badania pokazują, że ponad połowa firm w Polsce organizuje dla swoich pracowników wyjazdy integracyjne, w tym motywacyjne. Te drugie są zdecydowanie bardziej cenione przez pracowników, przeprowadzane na nich szkolenia i warsztaty rozwojowe, efektywniejsze od tych przeprowadzanych stacjonarnie.

Jakie korzyści wynikają z wyjazdów motywacyjnych?

Pracownicy nagrodzeni wyjazdem motywacyjnym przyznają, że odczuwają większe przywiązanie do swojego pracodawcy, czują się docenieni i mają motywację do dalszej ciężkiej pracy. Odpowiednio zorganizowany wyjazd powoduje, że pracownicy rzadziej zmieniają miejsce pracy i są w stanie wydajniej pracować. Biuro podróży Kos Travel, posiadające wieloletnie doświadczenie w organizowaniu wyjazdów motywacyjnych, zaznacza, że wycieczki tego typu, to nie tylko wspólne spędzenie czasu pracowników, ale świetna inwestycja w ludzki kapitał, który zdecydowanie procentuje. Firmy, które wdrożyły u siebie podróże motywacyjne, zyskują w oczach pracowników lepszy wizerunek i automatycznie stają się atrakcyjniejsze wśród osób ubiegających się o posadę. Jak widać, pracodawcy decydujący się na nagradzanie najlepszych pracowników wyjazdami motywacyjnymi, doskonale wiedzą, że ten długofalowy proces motywacyjny przyniesie same korzyści. Oprócz wzrostu wydajności i przywiązania obecnych podwładnych jest to doskonała zachęta, aby ściągnąć do siebie nowych specjalistów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy