Materiał Partnera

Czym udekorować ściany we wnętrzu restauracji?

Czym udekorować ściany we wnętrzu restauracji?

Jakość i cena serwowanych dań oraz miła obsługa są bardzo ważne, aby restauracja cieszyła się popularnością. Jednak oprócz tego, ważnym czynnikiem jest także aranżacja wnętrza lokalu. Wygodne krzesła, kanapy, design mebli są tutaj kluczowe, ale nie można zapominać także o ozdobach. Ciekawe i estetyczne dekoracje ścienne przyciągają wzrok klientów i wpływają na ich postrzeganie lokalu. Jakie rodzaje i motywy ozdób wybrać? 

Obrazy przestrzenne

Papierowe plakaty oprawione w antyramę, czy obrazy są dobrym wyborem, jeśli odpowiednio dopasujemy je do wnętrza lokalu. Takie dekoracje naścienne znajdziemy w prawie każdej restauracji, dlatego, aby dodać pomieszczeniu trochę oryginalności, lepiej postawić na coś innego. Alternatywą dla klasycznych obrazów są dekoracje ścienne przestrzenne, które wykonane są z  kopolimeru spienionego. Jest to przyjemna w dotyku, miękka pianka. Wycinane z niej drobne elementy są przyklejane na siebie, dzięki czemu tworzy się efekt 3D. Są to dzieła pełne kolorów i szczegółów, jak i minimalistyczne, czarno-białe prace. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie i  każde pomieszczenie, niezależnie od stylu aranżacji może być ozdobione ciekawą dekoracją. Dużym uznaniem cieszą się motywy z popkultury np. z popularnych filmów, czy seriali, a także znane postaci. Aby rozbawić klientów, można postawić na zabawny obrazek z napisem.

Dekoracje drewniane

Mówiąc o dekoracjach ściennych, nie można zapomnieć również o wytworach drewnianych. Takie ozdoby docenią nie tylko miłośnicy lasu, ale także ci, którzy cenią sobie ekologię i lubią motywy naturalne. Specjalistka z firmy Artistyle tłumaczy:

„Dekoracje te powstają przez frezowanie w drewnie. Można je wykonać w formie prostokątnej, jako obraz lub na surowym, wyciętym kawałku pnia. Kształty tworzone są niezwykle precyzyjnie i zachwycają detalami. Motywy, które znajdują się na takich obrazach to najczęściej zwierzęta, drzewa oraz rośliny. Wpasują się idealnie w wygląd restauracji o tematyce leśnej, naturalnej, ale nie tylko”.

Malowidła i fototapety

Plakaty, obrazy przestrzenne, czy inne drobne dekoracje to dobry pomysł na wykorzystanie mniejszego kawałka ściany. Jednak jeśli masz w swoim lokalu dużą, pustą powierzchnię do zagospodarowania postaw na fototapetę lub malowidło ścienne. Do najpopularniejszych motywów takich dekoracji należą krajobrazy, zachody słońca lub znane miejsca ze świata. Najlepiej prezentuje się to w restauracjach z wybraną kuchnią np. w lokalu z jedzeniem włoskim, warto postawić na tamtejsze, znane atrakcje lub widoki. Malowidło lub fototapeta może być wykonana również w taki sposób, aby powodować złudzenie optyczne lub w 3D, by nadać ścianie głębi. Malowidła ścienne mogą być także świetnym tłem do robienia sobie zdjęć w lokalu, a w ten sposób można przyciągać klientów. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy