Materiał Partnera

Czym wyróżniają się wyjątkowe koty perskie?

Czym wyróżniają się wyjątkowe koty perskie?
Kot jest jednym z najczęściej wybieranych zwierząt domowych. Wiele osób decyduje się na zakup w certyfikowanej hodowli. Dobrym rozwiązaniem będzie wyjątkowy kot perski, który wyróżnia się na tle innych ras swoim charakterystycznym wyglądem i nie tylko. Decydując się na popularnego persa, należy jednak wziąć pod uwagę poszczególne czynniki – jakie konkretnie?

Certyfikowana hodowla

Podobnie jak w przypadku każdego innego rasowego zwierzęcia, jego zakup należy zrealizować wyłącznie w certyfikowanej hodowli. Dzięki temu uzyskuje się pewność, że zwierzę było wychowywane w bezstresowej, odpowiedniej atmosferze oraz doskonale pielęgnowane przez doświadczonego specjalistę. Dotyczy to także kotów perskich, które powinny być hodowane we właściwych warunkach. Renomowana hodowla Alivio*pl to jedno z wyjątkowych miejsc, w których koty traktowane są przez profesjonalistów odpowiednio, dzięki czemu uwagę przyciąga przede wszystkim ich stonowany charakter. Właściwie hodowane koty perskie wyróżniają się bowiem niezwykłym spokojem oraz łagodnym usposobieniem. Doskonale nadają się do domów, w których przebywają dzieci – persy podczas zabawy nie drapią ani nie korzystają ze swoich zębów, przez co nie ranią człowieka podczas wszelkich kontaktów. Koty perskie na tle innych ras odznaczają się więc brakiem agresji i spokojnym charakterem. Nie są to jednak jedyne pozytywne cechy, którymi wyróżniają się persy pochodzące z renomowanych, certyfikowanych hodowli. Co jeszcze oferują zwierzęta tej rasy?

Wyjątkowe zwierzę

Oprócz nietuzinkowego, przyjaznego usposobienia koty perskie charakteryzuje też wyjątkowy wygląd zewnętrzny. Uwagę przyciąga przede wszystkim długa i niezwykle gęsta sierść. W zależności od hodowcy persy mogą mieć różne umaszczenie – odmian barwnych jest około 150, co daje spore możliwości podczas wyboru kota. Co ciekawe, zwierzęta te nie tylko wyróżniają się zróżnicowaną barwą sierści, ale też i oczu – mogą być one pomarańczowe lub niebieskie. Główny podział persów obejmuje koty szylkretowe, szynszylowe, jedno- lub dwubarwne, a także colorpoint. W zależności od oferowanych przez renomowaną hodowlę gatunków zwierzęta te różnią się poszczególnymi elementami wizualnymi. Jak się więc okazuje, koty perskie są przede wszystkim niezwykle spokojne, dzięki czemu bez problemów odnajdą się w domu z dziećmi. Uwagę przykuwa także ich nietuzinkowy wygląd, jednak należy pamiętać, że prawdziwego persa pozbawionego chorób genetycznych i odpowiednio przystosowanego do kontaktów z ludźmi można nabyć wyłącznie w dobrych, certyfikowanych hodowlach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy