Materiał Partnera

Dlaczego w wielu biurach montuje się sufity podwieszane?

Dlaczego w wielu biurach montuje się sufity podwieszane?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się sufity podwieszane. Jak się okazuje, można je montować nie tylko w domach, ale również przestrzeniach biurowych. Po co stosuje się sufity podwieszane i czym one w ogóle są? W naszym dzisiejszym wpisie wraz ze specjalistą z firmy remontowej z Elbląga, PW Marko, opowiadamy o sufitach podwieszanych. Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł!

Czym są sufity podwieszane?

Sufity podwieszane to lekka konstrukcja najczęściej z płyt gipsowo kartonowych i aluminiowego stelaża. Znajduje się poniżej stropu. Bez wątpienia stanowi element dekoracyjny, nadający wnętrzu zupełnie innego charakteru. Można dzięki niemu umiejętnie ukryć ledy i pięknie podświetlić wnętrze, a także zasłonić mankamenty sufitu czy rury i przewody. Płyty występują w wielu wariantach kolorystycznych i mają różne faktury, dlatego każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Takie sufity podwieszane wykorzystuje się we wnętrzach o każdym charakterze. Sprawdzają się jednakowo do domów typu farmhouse, a także w stylu glamour. Co więcej, stosuje się je również w biurach oraz miejscach użyteczności publicznej. Dlaczego? O tym opowiemy za chwilę.

Wady i zalety sufitów podwieszanych

Montaż sufitów podwieszanych daje wnętrzu wiele korzyści. Do ich podstawowych zadań należy zarówno funkcja dekoracyjna, jak i użytkowa. Każda firma remontowa z pewnością potwierdzi ogromne zainteresowanie tym rozwiązaniem – znacznie większe, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Zalety sufitów podwieszanych:

  • wytłumia pomieszczenie, zwiększa izolację akustyczną i niweluje zmniejszenie pogłosu,
  • obniżenie pomieszczenia, a co za tym idzie zmniejszenie obszaru do ogrzania,
  • ukrycie nieestetycznych instalacji,
  • możliwość montażu różnego rodzaju świateł i kreatywne wykorzystanie oświetlenia,
  • estetyczny wygląd pomieszczenia,
  • możliwość maskowania wad konstrukcyjnych, na przykład krzywego sufitu.

Czy przy tak wielu zaletach można wyróżnić wady sufitów podwieszanych? Tak, jednak są to dwa problemy, które łatwo wyeliminować. Po pierwsze, ryzykiem przy montażu sufitów podwieszanych jest obciążenie konstrukcji. Przed przystąpieniem do zadania należy upewnić się, że sufit wytrzyma konstrukcję. Jeśli wszystkie warunki są spełnione, bez obaw można zlecić jego wykonanie. Drugim problemem może być wilgoć. Jeśli sufit podwieszany będzie zakładany w pomieszczeniu narażonym na działanie wilgoci, należy wybrać specjalne materiały, które są na nią odporne.

Co dają sufity podwieszane w biurach?

Dlaczego w biurach i miejscach użyteczności publicznej coraz chętniej stosuje się sufity podwieszane? Wszak jeszcze do niedawna królowały klasyczne kasetony. Jak mówi pracownik firmy budowlanej z Braniewa, koło Elbląga, PW Marko:

Główną zaletą sufitów podwieszanych jest możliwość ukrycia wszelkich instalacji. Mowa tutaj między innymi o rurach wentylacyjnych czy przyłączach od klimatyzacji, którą w końcu ma każde pomieszczenie biurowe. Co więcej, wielu właścicieli firm widzi wyraźne oszczędności w kosztach energii. Sufity zmniejszają wysokie wnętrza, ograniczając tym samym zużycie energii cieplnej. Ponadto pomagają wygłuszyć pomieszczenie, co przekłada się na efektywność pracowników oraz większą dyskrecję w firmie.

Bez wątpienia sufity dekoracyjne pełnią funkcję dekoracyjną i nadają zupełnie innego charakteru każdemu wnętrzu. Jednak z pewnością warto pamiętać, że konstrukcja ta jest bardzo funkcjonalna. Nie tylko pozwala wygłuszyć pomieszczenia biurowe, ale też zapewnia większą dyskrecję, podnosząc tym samym walory estetyczne przestrzeni.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy