Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w biurową klimatyzację?

Dlaczego warto zainwestować w biurową klimatyzację?

Biuro jest miejscem, w którym powinna panować komfortowa atmosfera. Tylko wtedy praca będzie efektywna, wydajna i sprawna. Klimatyzacja biurowa pozwala uzyskać optymalne warunki w budynku, co wpływa na zdrowie i samopoczucie wszystkich pracowników. Przydaje się szczególnie podczas upalnych miesięcy. Dlaczego jeszcze warto w nią zainwestować?

Jak klimatyzacja w biurze wpływa na zdrowie?

Klimatyzacja odpowiada nie tylko za chłodzenie, ale też ogrzewanie pomieszczeń. Pomaga też zadbać o optymalny poziom nawilżenia powietrza. Dzięki obecności specjalistycznych filtrów i oczyszczaczy wpływa także na oczyszczanie powietrza z pyłu, kurzu, roztoczy, drobnoustrojów.

Jej działanie na zdrowie jest zatem bardzo pozytywne. Wystarczy tylko zainwestować w dobrej jakości sprzęt i odpowiednio dopasować klimatyzator do wymogów biura. Hurtownia klimatyzacyjna i wentylacyjna Pefra z Wrocławia zajmuje się nie tylko sprzedażą klimatyzatorów i akcesoriów do nich, ale też doradztwem technicznym. Doświadczeni pracownicy pomogą wybrać dobre i dopasowane klimatyzatory do biura. 

Jak korzystać z biurowej klimatyzacji?

Klimatyzacja wymaga użytkowania z rozsądkiem. Konieczne są regularne przeglądy techniczne, a także monitorowanie jakości pracy klimatyzatorów. Warto zdecydować się na nowoczesne urządzenia. Starsze klimatyzatory mogą doprowadzić do wysuszenia powietrza w biurze, co może finalnie doprowadzić do przeziębienia. Przydatne są urządzenia posiadające dodatkową funkcję nawilżania powietrza (można też zainwestować w dodatkowy nawilżacz).

Pracownicy nie powinni przesadzać z regulowaniem temperatury w pomieszczeniu. Powinna być ona optymalna - nie może przekraczać ustalonej odgórnie temperatury (temperatura nie powinna być niższa niż 5-7 stopnie Celsjusza od powietrza zewnętrznego w okresie letnim). Drastyczne ochładzanie latem lub nagminne ocieplanie w chłodne dni nie przynosi oczekiwanych efektów.

Użytkownicy klimatyzacji biurowej nie powinni zapominać o regularnym czyszczeniu klimatyzacji. W innym wypadku w filtrze mogą rozwijać się szkodliwe grzyby, pleśni, drobnoustroje.

Jak dobrać klimatyzator do biura?

Istnieje podstawowa zasada: moc klimatyzacji należy dobrać do powierzchni, w której urządzenie ma pracować. Wyższa moc przyda się w biurach z dużymi przeszkleniami (są mocno wyeksponowane na promienie słoneczne). Należy też pamiętać, że zbyt silna klimatyzacja może wpłynąć niekorzystnie na koszty eksploatacji biura. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie klimatyzatory.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy