Materiał Partnera

Doradztwo podatkowe – nieoceniona pomoc w gąszczu przepisów.

Doradztwo podatkowe – nieoceniona pomoc w gąszczu przepisów.
Doradca podatkowy to zawód, który w Polsce pojawił się stosunkowo niedawno. Nie da się jednak ukryć, że stopień skomplikowania oraz nieustanne zmiany w prawie podatkowym sprawiają, że usługi doradcze cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli szeroko pojęta rachunkowość i zobowiązania podatkowe stanowią dla nas przeszkodę nie do przebycia, to warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Doradztwo dla firm

Obowiązek płacenia podatków dotyczy praktycznie każdego obywatela. Niemniej jednak zobowiązania firm pod tym względem są znacznie poważniejsze, niż ma to miejsce w przypadku osoby prywatnej. Co prawda pomimo, że większość przedsiębiorstw ma swoje własne działy księgowe, to bardzo często decydują się na krok jakim jest współpraca z doradcami podatkowymi, takimi jak na przykład specjaliści z firmy Adara sp. z o.o. z miejscowości Kędzierzyn-Koźle. Prowadząc własną działalność należy pamiętać, że doradca podatkowy to nie typowy księgowy, a księgowy to jednak nie doradca podatkowy. Każda z tych osób posiada inne kompetencje i z założenia zajmuje się czymś innym, chociaż w pewnym zakresie ich aktywność może się pokrywać. Specjaliści świadczący usługi doradcze w zakresie księgowo-podatkowym, nie tylko przeprowadzą przedsiębiorcę przez gąszcz przepisów, ale mogą również przeanalizować stan faktyczny naszych zobowiązań, a także poprowadzić całą dokumentację podatkową firmy, regulować bieżące podatki i pilnować dotrzymywania terminów. Dodatkowo możemy liczyć na różnego rodzaju opinie oraz porady w zakresie obowiązków podatkowych oraz reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Doradca podatkowy posiada również kwalifikacje do obsługi płacowo-kadrowej firm. Dzięki temu może prowadzić księgi podatkowe, sporządzać zeznania i deklaracje oraz pomóc na przykład w odprowadzaniu składek ZUS. Działania te w znacznym stopniu odciążają przedsiębiorcę oraz pomagają zachować płynność finansową firmy.

Pomoc osobom prywatnym

Coraz częściej z usług doradczych korzystają również osoby prywatne. W tym przypadku dobry doradca podatkowy zapewnia pełne wsparcie w zakresie rozliczeń podatkowych. Dotyczy to przed wszystkim wypełniania wymaganych formularzy, a także terminowego i rzetelnego złożenie deklaracji PIT. Usługi te uwzględniają wszystkie dochody danej osoby, pochodzące z różnych źródeł, na przykład z tytułu wynajmu, darowizn i spadków. Bardzo często dzięki współpracy z tego typu specjalistą uzyskujemy też możliwości uzyskania zwrotu z podatku za zakupione z własnego budżetu środki medyczne, budowlane i inne. Doradztwo podatkowo-księgowe to również pomoc w założeniu własnej działalności gospodarczej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy