Materiał Partnera

Dowóz pracowników do pracy - atrakcyjny benefit pracowniczy

Dowóz pracowników do pracy - atrakcyjny benefit pracowniczy

Przewozy pracownicze jeszcze do niedawna kojarzyły się z czymś nieoczywistym, dostępnym tylko dla pracowników wybranych firm. Aktualnie sytuacja jest zupełnie inna i dowóz pracowników do pracy jest częstym benefitem pracowniczym oferowanym przez przedsiębiorstwa. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na zorganizowanie w swojej firmie przewozów pracowniczych i jak znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z usługi przewozów pracowniczych?

Zapewnianie pracownikom dojazdu do ich miejsca pracy nie jest obowiązkiem żadnego pracodawcy – z wyjątkiem szczególnych sytuacji, takich jak na przykład wyjazdy w delegację. Jeśli miejsce pracy jest stałe, to pracownicy mogą teoretycznie dotrzeć do niego bez większych problemów. Niemniej nie każdy jest mobilny. Właśnie takie osoby rezygnują nierzadko z brania udziału w rekrutacjach na wybrane stanowisko.

W związku z tym dowóz pracowników do pracy stanowi atrakcyjny benefit pracowniczy, który może mieć ogromne znaczenie w procesie rekrutacji osób na wolne stanowiska w danym przedsiębiorstwie. Dlatego właśnie coraz więcej właścicieli biznesów decyduje się na skorzystanie z usługi przewozów pracowniczych, licząc przy tym na istotne korzyści w postaci uatrakcyjnienia ich ofert pracy.

Zawsze należy rozważyć wykonanie takiego kroku, ponieważ może on przynieść naprawdę wiele profitów. Firmy specjalizujące się w przewozach pracowniczych, takie jak firma transportowa Fox Travel, cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców przede wszystkim dlatego, że organizowanie przewozów pracowniczych:

  • daje pracodawcy większe możliwości wyboru pracowników do objęcia wakatu: do procesu rekrutacji dołączą także ci, którzy mieszkają daleko od docelowego miejsca ich pracy;
  • powoduje, że osoby już zatrudnione w danym przedsiębiorstwie mają lepsze zdanie na temat firmy, dla której pracują;
  • daje pracodawcom pewność, że ich pracownicy dotrą do pracy na czas.

Jak znaleźć odpowiednią firmę przewozową?

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad zorganizowaniem w swojej firmie przewozów pracowniczych, powinni pamiętać o istotności odpowiedniego wyboru firmy przewozowej. Dowóz pracowników do pracy powinien odbywać się z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa i wszelkich zasad podyktowanych obowiązującymi przepisami prawa. Dlatego zawsze należy stawiać wyłącznie na pomoc profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie w branży transportowej. Można ich znaleźć, zapoznając się z poradami i opiniami innych przedsiębiorstw, które już zorganizowały w swojej firmie przewozy pracownicze.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy