Filtr węglowy ADS – czym jest i kiedy go stosować?
Ze względu na swoje doskonałe właściwości absorpcyjne, urządzenia do oczyszczania powietrza, wyposażone w filtry węglowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz przede wszystkim uznaniem ze strony inwestorów. Filtry węglowe cechują się świetną wydajnością i ciekawym ze strony ekonomicznej stosunkiem ceny do jakości. Szczególnie warte uwagi są filtry węglowe typu ADS. Co konkretnie warto o nich wiedzieć?
Filtry ADS – praktyczny wymiar oczyszczania powietrza
Filtry węglowe typu ADS doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest ponadprzeciętna jakość filtracji powietrza oraz redukcji lotnych związków organicznych przy jak najmniejszych spadkach ciśnienia. Zastosowanie filtrów ADS niesie również ze sobą bardzo praktyczny wymiar całego przedsięwzięcia. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o tym, że przemyślana konstrukcja filtra pozwala na całkowicie bezproblemową wymianę wkładów węglowych, w momencie, w którym nasycą się już związkami chemicznymi. Warto także wspomnieć o tym, iż ilość węgla zastosowana w tego typu filtrach pozwala osiągnąć czas kontaktu zanieczyszczonego powietrza z tymże węglem na poziomie 0,2 s. Choć wydaje się, że to niezbyt dużo, jest to czas absolutnie wystarczający do tego, aby lotne związki organiczne zostały zaabsorbowane na złożu węglowym. Co w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę podczas wyboru filtrów ADS?
Zakup filtrów ADS – czym się kierować?
Jako że zakup wysokospecjalistycznych filtrów jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym, warto w tym zakresie zaufać profesjonalistom. Wśród wielu dostępnych, na rynku firm, należy zwrócić uwagę na te, które pochwalić się mogą największym doświadczeniem. Pracownicy firmy Bodim, bo o nich właśnie mowa, przez szereg lat zdążyli udowodnić swoją rzetelność oraz umiejętność podejścia do każdego zlecenia w sposób uwzględniający potrzeby wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów. To właśnie od specjalistów wszyscy zainteresowani dowiedzą się, iż wybór węglowych filtrów ADS zależy od wielkości przepływu powietrza. Możliwości oczyszczające filtrów ADS zaczynają się od 700 m3/h, a kończą aż na 4300 m3/h. Dopasowanie urządzenia pod konkretne warunki jest bardzo ważne. Nie można zapominać o tym, że jedynie optymalnie dobrane urządzenie będzie mogło skutecznie usunąć z otoczenia lotne związki organiczne, a co za tym idzie, właściwie oczyścić powietrze. Czy filtry ADS są drogie? Ich ceny zaczynają się od około 3000 zł, a kończą na 12000 zł netto, w zależności od możliwości wydajnościowych. Biorąc pod uwagę korzyści wypływające z zastosowania węglowych filtrów ADS, wszelkie wydatki można potraktować w kategoriach pewnej inwestycji, która na pewno szybko się zwróci.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana