Filtr węglowy do rekuperatora – czym jest i z czego się składa?
Budowa domu jednorodzinnego jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy muszą wziąć pod uwagę wiele czynników, które zadecydują o tym, jak konstrukcja będzie zachowywała się w przyszłości. Sporo uwagi poświęcić trzeba zagadnieniom bezpośrednio związanym z wydajną wentylacją oraz oczyszczaniem powietrza. Jak poradzić sobie z tym problemem przy wykorzystaniu filtrów węglowych typu ADSR?
Filtry ADSR – co warto wiedzieć?
Filtry tego typu w zdecydowanej większości przypadków stosowane są w domach jednorodzinnych, choć znajdą się od tej reguły pewne wyjątki. Filtry węglowe ADSR wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie wymuszona wentylacja mechaniczna powoduje napływ zanieczyszczonego powietrza do wnętrza poszczególnych pomieszczeń. Wśród wielu szkodliwych związków, znajdujących się w powietrzu atmosferycznym, sporo problemów, a w szczególności tych zdrowotnych, może przysporzyć smog, czy dym z kominów i innych palenisk, znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie. Nie można pominąć także kwestii przykrych zapachów, które dostają się do środka. Na zjawisko to najbardziej narażone są domy, w otoczeniu pól uprawnych lub położone blisko zakładów produkcyjnych. Aby skutecznie uchronić domowników przed tego typu problemami, najlepsi producenci sprzętów do oczyszczania powietrza, stworzyli filtry węglowe ADSR. Z technologią tą zapoznać można się w siedzibie firmy Bodim, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze doradców ugruntowała sobie pozycję jednej z najdynamiczniejszych w skali całego kraju. Z czego konkretnie składają się filtry ADSR?
Filtr ADSR – z czego się składa?
Budowa filtrów ADSR jest stosunkowo prosta i zasadniczo składa się z dwóch elementów filtracyjnych. Pierwszym z nich jest oczywiście węgiel aktywny. Jego ilość musi być precyzyjnie dostosowana do tego, aby zapewnić optymalną wydajność filtracji. Drugim i równie ważnym elementem filtrów ADSR są filtry przeciwpyłowe klasy F7. Stosowane są one bezpośrednio za filtrami węglowymi i stanowią ostateczną linię obrony przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Filtry węglowe ADSR powinny być umieszczane za wymiennikiem ciepła. Zdarzają się jednak sytuacje, w których ze względów technicznych nie jest to możliwe. Dlatego w wyjątkowych okolicznościach filtry ADSR można zamontować przed wymiennikiem. Ważną z punktu technicznego informacją może wydać się ta, że w momencie, gdy nie ma osobnych filtrów wstępnych lub gdy dodatkowych filtrów nie można zamontować, filtr ADSR należy założyć do góry nogami. Przy tym rozwiązaniu zanieczyszczone powietrze najpierw wstępnie oczyszczane jest z pyłów, a dopiero później z zanieczyszczeń gazowych takich jak smog, czy nieprzyjemne zapachy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana