Materiał Partnera

Golf jako uzupełnienie biznesowego spotkania    

Golf jako uzupełnienie biznesowego spotkania    

Organizowanie spotkań z kontrahentami i klientami czy integracyjnych wyjazdów dla pracowników wiążą się z koniecznością urządzenia całego przedsięwzięcia. Dobrze zaplanowane spotkanie to jednak nie tylko zaplecze techniczne. Po evencie warto zapewnić gościom nietuzinkowe atrakcje, dające możliwość aktywnego odpoczynku i swobodnej rozmowy. Dlaczego gra w golfa to ciekawe uzupełnienie eventu biznesowego i jak możesz go przeprowadzić? Podpowiadamy.

Czy gra w golfa może być atrakcją na spotkaniu firmowym?

Nie ulega wątpliwości, że część rekreacyjna po spotkaniu z kontrahentami lub klientami to jeden z najważniejszych czynników mogących wpłynąć na rozluźnienie atmosfery i nawiązanie przyjaznych, nieformalnych relacji. Nie bez przyczyny coraz większą popularność cieszy się przeniesienie konferencji na pole golfowe, które wciąż uznawane jest za luksusowe i stosunkowo niedostępne miejsce. W porównaniu do innych sportów gra w golfa wiąże się ze spokojem i ciszą, a także spędzaniem czasu w towarzystwie malowniczych krajobrazów pola.

W rezultacie uczestnicy spotkania biznesowego mają szansę odpocząć, przy jednoczesnej atmosferze sprzyjającej odbyciu swobodnych rozmów z innymi, bez uciążliwych hałasów miasta. Poza tym golf to sport niemal dla każdego, bez względu na płeć, wiek oraz kondycję fizyczną. Ze względu na to, że tego typu aktywność aktywizuje wszystkie partie mięśniowe, uczestnicy mogą dodatkowo zregenerować siły po całodziennym siedzeniu podczas eventu.

Gdzie szukać centrum konferencyjnego z polem golfowym?

Wielu osobom może wydawać się, że znalezienie hotelu w Polsce z polem golfowym nie jest możliwe. Nie jest to jednak prawda! Nowoczesne centra, oprócz rozbudowanej oferty SPA, wygodnych, przestronnych pokoi i dobrze zaopatrzonej sali konferencyjnej, wychodzą naprzeciw klientom i oferują również pola golfowe. Między innymi przy Hotelu Remes Sport & SPA w Poznaniu znajduje się 6-dołkowe pole gotowe, 18 stanowisk Driving Range, Chipping Green oraz Putting Green.

Na szczególną uwagę zasługuje tu możliwość skorzystania z lekcji z instruktorem, a także zorganizowania akademii golfa. Jeśli chodzi o szczegółowe informacje dotyczące gry w golfa w tym hotelu, to na gości czeka tu Driving Range na 18 stanowisk, z czego osiem jest zadaszonych i ogrzewanych, natomiast na tarasie dostępnych jest dziesięć stanowisk odkrytych. Warto zaznaczyć, że cały teren Driving Range posiada oświetlenie, dlatego możliwa jest gra po zmroku. Ponadto na terenie obiektu znajduje się pole golfowe typu „pitch and putt” oferujące sześć dołków, Putting Green (czyli tzw. green treningowy) z dziewięcioma dołkami, a także Chipping Green z dostępem do bunkra treningowego. W obiekcie dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu golfowego.

Całe pole jest także oświetlone, dlatego nawet zmrok nie wyklucza możliwości gry. Na miejscu goście mają dostęp do wypożyczalni sprzętu golfowego, natomiast osoby bez doświadczenia, mogą skorzystać z lekcji i rozpocząć swoją przygodę z uprawianiem nowej dyscypliny. W ramach eventów biznesowych organizowana jest również Akademia Golfa, różnego rodzaju turnieje, pikniki oraz konkursy, które bez wątpienia wzmocnią więź między uczestnikami konferencji. Co więcej, goście mogą wziąć udział w kursie na „Zieloną Kartę”, czyli na tak zwane golfowe prawo jazdy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy