Artykuł sponsorowany

Grawerowanie mechaniczne i laserowe

Grawerowanie mechaniczne i laserowe
Grawerowaniem nazywa się proces zaliczany do rzemiosła metalowego, dzięki któremu znakuje się przedmioty bądź nadaje się im odpowiednie walory estetyczne. Z usług grawerowania korzystają między innymi producenci biżuterii i zegarków, a także przedsiębiorstwa wytwarzające skóry. Zapotrzebowanie na grawerowanie mechaniczne oraz laserowe wykazują również ośrodki przemysłowe, motoryzacyjne, czy też elektroniczne.

Usługi grawerskie

Dzisiejsze usługi grawerskie są bardzo pożądane na rynku zarówno przez klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Wiele firm, aby wyróżnić swój produkt na rynku, dokonuje grawerowania powierzchni. Do klientów indywidualnych, którzy korzystają z usług grawerskich, w dużej mierze zalicza się pary młode, które chcą wykonać grawerowania na swoich obrączkach ślubnych. Najlepsze branżowe firmy oferują zarówno grawerowanie laserowe, jak i mechaniczne, które wykorzystywane są między innymi do wykonywania zdobień, znaków, napisów i logotypów na biżuterii, zegarkach, kluczach, cechownikach, identyfikatorach, matrycach, czy też stemplach bankowych. Doświadczenie w obsłudze różnych branż ma firma Renoma, która oprócz usług grawerskich, oferuje również produkcję pieczątek (kolorowe, standardowe, kieszonkowe, antybakteryjne, ekologiczne, okrągłe, kwadratowe). https://www.youtube.com/watch?v=Z94CONjc-ls

Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowa zalicza się do nowoczesnej i bardzo powszechnej technologii wykonywania niezmywalnych oraz trwałych obrazów/znaków na prawie wszystkich powierzchniach. Technika ta wyróżnia się swoją precyzyjnością, wysoką estetyką, a także trwałością – grawerowanie laserowe nie powoduje uszkodzeń struktury danego materiału, takich jak pęknięcia, uwypuklenia, czy innego rodzaju odkształcenia. Olbrzymia popularność tej techniki grawerowania wynika z możliwości zastosowania jej w przypadku niemalże wszystkich surowców. Laser wykazuje świetną pracę w przypadku stali, aluminium, tworzyw sztucznych, włókien szklanych, skóry, kompozytów, laminatów, drewna, szkła, korka, ceramiki, a nawet papieru. Warto wiedzieć, że obróbka laserowa dzięki swojej precyzji wykorzystywana jest nie tylko w przemyśle, ale również w zdobnictwie oraz rzemiośle artystycznym.

Grawerowanie mechaniczne

Grawerowanie mechaniczne pozwala na hurtowe grawerowanie dużej ilości materiałów, które powinny posiadać identyczny wzór. Umożliwia to obróbka CNC. Proces grawerowania mechanicznego CNC, polega na zaprojektowaniu wzoru rytu. Następnie takie skalibrowanie programu komputerowego, aby specjalna maszyna – pantograf grawerujący – mogła dokonać precyzyjnego odtworzenia projektu na powierzchni materiału. Grawerowanie mechaniczne wykorzystywane jest często w branży jubilerskiej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy