Materiał Partnera

Gumowe nawierzchnie do stajni – dlaczego warto je stosować?

Gumowe nawierzchnie do stajni – dlaczego warto je stosować?
Każdy hodowca koni czy to wyścigowych, czy też wystawowych i tych udostępnianym, np. rodzinom z dziećmi, wiedzą, jak bardzo wymagającymi zwierzętami są właśnie konie. Aby były one w stu procentach energetyczne, szczęśliwe i zdrowie, należy nie tylko zapewnić im szereg regularnych badań weterynaryjnych, czy specjalne kremy np. na ścięgna, ale także odpowiednią przestrzeń odpoczynku. Tu warto skupić się na nawierzchni stajni, która znacznie wpływa na układ kostny koni, a także obciążenia ich mięśni i stawów. Nie każdy bowiem wie, że zwierzęta te większość swojego życia spędzają na stojąco. Konie bardzo rzadko przyjmują pozycję leżącą.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie konia

Przy projektowaniu stajni, czy jej modernizowaniu, warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania dotyczące nawierzchni. To ona bowiem, jak już wspomniano może wspomóc przeniesienie obciążeń stawów, kości, ścięgien, czy mięśni, zapewniając zwierzętom wyższy komfort, mniejsze zmęczenie i szybszy proces regeneracyjny. Najlepiej stosować zaś specjalistyczne prefabrykowane podłoża z materiału syntetycznego – granulatów gumowych, o wysokiej zawartości kauczuku syntetycznego. Jest to inwestycja, która z pewnością się opłaci. Leczenie koni, zwłaszcza ich układu kostnego i mięśniowego, generuje wysokie koszty oraz jest bardzo długotrwała. Warto przy tym nie zapominać o cierpieniu i dyskomforcie zwierząt. https://www.youtube.com/watch?v=RxDVhucjD54

Płyty gumowe dedykowane dla boksów zwierząt

Dla stajni – jak już wspomniano – najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju płyty gumowe. Wyróżniają się one stosunkowo niską ceną i szybkim montażem, są przy tym łatwe w utrzymywaniu. Zapewniają także oszczędności związane z czasem sprzątania i kosztami zakupu ściółki. Ich parametry techniczne, są bardzo wysokie. Płyty gumowe wyróżniają się świetną izolacyjnością cieplną posadzki, a także przepuszczeniem i odprowadzaniem wody/moczu zwierząt. Dodatkowo tłumią hałasy i wibracje, są odporne na duże naciski – również miejscowe – i wykonane są w technologii antypoślizgowej. Warto zatem je stosować nie tylko dla boksów dorosłych osobników, ale także dla kucyków. Istotną informacją jest również to, że przy uszkodzeniu ich nawierzchni, w łatwy sposób, można dokonać wymiany odpowiedniej płyty, bez konieczności długich prac montażowych i unikając wysokich kosztów. Jeśli jesteś zatem zainteresowany zainwestowaniem w bezpieczeństwo swoich zwierząt, zgłoś się do takich producentów nawierzchni gumowych, jak DBR Bezpieczne Nawierzchnie. Firma ta wyspecjalizowała się w produkcji płyt SBR, EPDM, a także bezpiecznych nawierzchni sensorycznych i tych wylewanych. Jeśli chodzi o rozwiązania dla stajni, warto również zapoznać się z ofertą tego przedsiębiorstw, dotyczącej obrzeży. Zagwarantują one brak urazów kopyt koni!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy