Materiał Partnera

Jak dbać o urządzenia biurowe?

Jak dbać o urządzenia biurowe?

Urządzenia biurowe, takie jak drukarki, skanery czy kserokopiarki, często są narażone na intensywną eksploatację, zwłaszcza jeśli na co dzień korzysta z nich wiele osób. Z tego też powodu mogą zdarzyć się awarie i przestoje. Aby tego uniknąć, należy zadbać o ich odpowiednie użytkowanie, a razie potrzeby – serwisowanie. O jakich zasadach warto pamiętać w tym kontekście?

Użytkowanie zgodnie z zaleceniami producenta

Każde urządzenie biurowe powinno być użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem i tylko w takim zakresie, w jakim przewiduje to producent sprzętu. W praktyce często zdarza się, że w danym biurze drukuje się tak szybko, często i intensywnie, że jest to zbyt obciążające dla sprzętu danej klasy.

Taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy na przykład drukarka przeznaczona do potrzeb – domowych jest „zmuszana” do drukowania setek stron dziennie w sekretariacie. W takich sytuacjach nieuchronny może okazać się serwis drukarek, świadczony na przykład przez ABC Digital.

Już po kilku tygodniach niewłaściwych praktyk można odnotować pierwsze niepokojące sygnały w postaci zacinania się papieru, nierównomiernego druku, problemów z połączeniem itd. Wszystko to prowadzi konsekwencji do skrócenia żywotności danego urządzenia.

Stosowanie odpowiednich materiałów eksploatacyjnych

Bezawaryjne działanie sprzętu biurowego to często zasługa stosowania odpowiednich, przeznaczonych do danego modelu lub danej marki, materiałów eksploatacyjnych. Mowa oczywiście o tuszach i tonerach, ale także o taśmach barwiących, foliach czy podzespołach.

Choć stosowanie zamienników jest opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia (mniejszy miesięczny wydatek), to jednak w dłuższej perspektywie nie zawsze się to kalkuluje. Przede wszystkim, używając materiałów pochodzących bezpośrednio od producenta, nie traci się gwarancji. Ponadto zawsze można zareklamować produkt i odzyskać pieniądze. W przypadku tanich zamienników, zwłaszcza tych pochodzących z mało zaufanego źródła, nie jest to już takie oczywiste.

Serwis urządzeń biurowych – czemu warto?

Częstym błędem użytkowników urządzeń biurowych jest naprawianie drobnych awarii na własną rękę. Tymczasem nawet „łatwe” do usunięcia usterki, wymagają niestety fachowej wiedzy i odpowiedniego przygotowania. Zdarza się, że jakiś element, zamiast odzyskać swoją pierwotną funkcję, jeszcze bardziej się psuje, bo na przykład zastosowano za dużo siły.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku jakiejkolwiek niedogodności warto skorzystać z serwisu urządzeń biurowych. Profesjonaliści dysponują odpowiednim zapleczem i są w stanie rozwiązać problem w najbardziej satysfakcjonujący dla klienta sposób.

Szczególnie warto wybierać sprawdzone firmy, które załatwią dany problem szybko, sprawnie i bezproblemowo.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy