Artykuł sponsorowany

Jak przeprowadzić deratyzację w firmie?

Jak przeprowadzić deratyzację w firmie?

Gryzonie mogą być poważnym problemem w każdym obiekcie, zwłaszcza związanym z prowadzeniem biznesu. Ich obecność zagraża zdrowiu pracowników i reputacji firmy, a także całej infrastrukturze oraz magazynowanym towarom. Samodzielne pozbycie się szczurów czy myszy na ogół kończy się niepowodzeniem, a niekiedy jeszcze pogarsza sytuację. Istnieją jednak sprawdzone metody, które pozwolą na definitywne wyeliminowanie przyczyny kłopotów.

Jakie zagrożenia wiążą się z obecnością gryzoni?

W wielu osobach gryzonie wywołują wstręt i obawy, które zwykle okazują się uzasadnione. Obecność myszy i szczurów to problemy z uszkodzeniami budynku – przegryzione kable, ścianki działowe, rury, lecz również zniszczona termoizolacja budynku to najczęstsze efekty inwazji tych szkodników. Jednym ze skutków pojawienia się tych zwierząt są też pozostałości w postaci odchodów, pcheł, sierści i śladów zjadanych pokarmów oraz nieprzyjemny zapach. Bezpośredni kontakt z gryzoniami lub ich odchodami i wydzielinami to ryzyko zakażeń bakteryjnych oraz wirusowych – warto tu wspomnieć choćby toksoplazmozę czy włośnicę, a w przypadku szczurów także groźba zadrapań bądź pogryzień. Nie można zapominać, że po stwierdzeniu obecności szczurów lub myszy należy dość szybko podjąć decyzję o deratyzacji, ponieważ tempo przyrostu ich populacji jest bardzo duże i zbytnia zwłoka sprawi, że skala problemu znacznie się zwiększy.

W jaki sposób można się pozbyć szczurów i myszy?

Deratyzacja może być prowadzona metodami chemicznymi lub fizycznymi. W przypadku metod chemicznych stosuje się trutki, które doprowadzają do zatrucia drogą pokarmową, a w niektórych przypadkach wziewną. Wykorzystywane substancje nazywane rodentycydami muszą być atrakcyjne dla zwierząt, lecz ze względów bezpieczeństwa nie mogą przypominać pokarmów zjadanych przez ludzi. Używane środki nie powinny działać zbyt szybko, by nie odstraszać innych osobników, ważne także, aby prowadziły do mumifikacji. Trutki w postaci past, roztworów czy rozmaitych proszków lub granulek mogą być rozkładane wieloma metodami w zależności od sytuacji. Bardzo często stosuje się równolegle kilka rozmaitych środków. Metody mechaniczne oznaczają korzystanie z pułapek. Zazwyczaj są to urządzenia zatrzaskowe lub zapadkowe, wykonane z metalu lub siatki, w których wykłada się odpowiednią przynętę – zwykle próbuje się rozmaitych kombinacji. Profesjonalną deratyzację trzeba zlecić doświadczonej w zwalczaniu gryzoni firmie. Dobrym wyborem będzie MJM z Wrocławia, specjalizująca się również w dezynsekcji i dezynfekcji pomieszczeń.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy