Materiał Partnera

Jak uzyskać rzetelną wycenę pojazdu?

Jak uzyskać rzetelną wycenę pojazdu?
Ocena wartości samochodu czy np. maszyny rolniczej może być niekiedy utrudniona. Może to wynikać chociażby ze znacznych uszkodzeń, którym uległ pojazd. W takich przypadkach konieczne jest dokonanie wyceny przez profesjonalnego, uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego. Jak konkretnie specjalista ocenia wartość danego pojazdu i jakie narzędzia w tym celu są przez niego wykorzystywane?

Profesjonalne oględziny

Rzeczoznawca majątkowy wynajęty do oceny wartości konkretnego pojazdu musi wykonać jego fachowe oględziny. Pojazd jest więc dokładnie sprawdzany pod każdym kątem – bada się stan techniczny oraz wizualny, zgodność poszczególnych podzespołów z oryginałem czy ich zużycie. Jeżeli samochód czy maszyna nie jest uszkodzona na tyle, by uniemożliwić przeprowadzenie jazdy próbnej lub próby drogowej, odbywa się ona z udziałem rzeczoznawcy. Biuro wycen majątkowych Rzeczoznawca s.c. przy oględzinach pojazdu w celu jego rzetelnej wyceny wykorzystuje nowoczesne narzędzia, takie jak chociażby system Info-Expert. Dostępne w formie katalogów czy programu komputerowego najważniejsze informacje na temat konkretnego modelu pojazdu znacząco ułatwiają wycenę i umożliwiają jej wykonanie w oparciu o warunki panujące na lokalnym lub krajowym rynku. Co ciekawe, renomowani specjaliści z biura wycen majątkowych są w stanie sporządzić ekspertyzę nie tylko w języku polskim, ale też w angielskiej wersji językowej. Profesjonalne oględziny dotyczą także pojazdów znacząco uszkodzonych. Jak w takich przypadkach działa uprawniony rzeczoznawca majątkowy? https://www.youtube.com/watch?v=XtCzA4r__Hw

Pojazdy uszkodzone

Sporządzenie przez uprawnionego rzeczoznawcę oceny powypadkowej pojazdu jest w wielu sytuacjach koniecznością. Zazwyczaj dotyczy to spraw związanych z wypłacaniem należności przez ubezpieczalnię, ale czasem też pomaga w ustaleniu realnej kwoty możliwej do uzyskania za pojazd w ramach jego sprzedaży. Wycena w aucie czy maszynie powypadkowej obejmuje dokładny opis powstałych uszkodzeń i precyzyjną kalkulację szacowanych kosztów naprawy występujących zniszczeń. Niezwykle pomocny jest wykorzystywany w tym celu system Audatex/Eurotax oraz fachowa dokumentacja fotograficzna zgromadzona przez rzeczoznawcę majątkowego. Na podstawie cen poszczególnych części zamiennych dokonuje on wiarygodnej i szybkiej wyceny pojazdu. Warto wiedzieć, że najlepsi specjaliści w branży oferują swoim klientom specjalną platformę internetową, za pomocą której można zlecać rzeczoznawcy majątkowemu wycenę. Połączenie sporego doświadczenia, wiedzy i kwalifikacji z nowoczesnymi systemami komputerowymi pozwala na sprawne i profesjonalne przygotowanie wyceny pojazdów różnego typu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy