Materiał Partnera

Jak wybrać dobrego ginekologa do prowadzenia ciąży? Poradnik

Jak wybrać dobrego ginekologa do prowadzenia ciąży? Poradnik
Wybór lekarza, który będzie prowadzić naszą ciążę ma ogromne znaczenie. Od jego wiedzy, fachowości i profesjonalizmu naprawdę wiele zależy. Lekarz prowadzący ciążę musi nie tylko mieć ogromną wiedzę – powinien też posiadać sporą dozę empatii i do wszystkich problemów, wątpliwości i obaw przyszłej mamy podchodzić ze zrozumieniem. Jak znaleźć ginekologa, który sprawi, że ciąża będzie przebiegać spokojnie i prawidłowo?

Po pierwsze – zaufanie

Ciąża to dla każdej kobiety niezwykły czas. Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka wiąże się jednak także z wieloma obawami, wątpliwościami i problemami. Organizm przyszłej mamy wysyła różne sygnały, jej ciało zachowuje się inaczej niż przed zajściem w ciążę. Wiele objawów może powodować lęki i wątpliwości – i nic w tym dziwnego! W końcu każda kobieta w ciąży chce, żeby jej dziecko urodziło się silne i zdrowe. Ważne więc, byśmy o wszystkich wątpliwościach mogły swobodnie porozmawiać z lekarzem. Musimy mieć do niego zaufanie. Nawet najlepszy specjalista na nic się nie przyda, jeśli do problemów przyszłej mamy nie będzie podchodzić ze zrozumieniem. W końcu spokój i dobre samopoczucie kobiety ma duży wpływ na przebieg ciąży. Znajdźmy więc lekarza, który będzie uważnie słuchać wszystkich naszych uwag i w sposób jasny będzie potrafił odpowiedzieć na nasze pytania dotyczące ciąży. Dobrym, doświadczonym ginekologiem, specjalizującym się w prowadzeniu ciąży jest Wender-Ożegowska Ewa, która prowadzi własny specjalistyczny gabinet lekarski.

Przyjazny gabinet

Większość kobiet decyduje się na prowadzenie ciąży w prywatnym gabinecie ginekologicznym. Wynika to z wielu czynników. W prywatnym gabinecie zwykle dostępny jest lepszy sprzęt diagnostyczny – to tam można wykonać profesjonalne badanie USG w 3D lub 4D, dzięki czemu na ekranie możemy obserwować, jak dziecko rozwija się w łonie matki. Nagranie z takiego badania to bezcenna pamiątka. Jakie są inne zalety korzystania z usług ginekologa w prywatnym gabinecie? Dobrze obrazuje to ten filmik: [embed]https://www.youtube.com/embed/2k-89ykdjRA[/embed] Bardzo ważną zaletą prywatnych gabinetów jest to, że przyszła mama nie musi czekać w długich kolejkach. Na wizytę można się umówić właściwie z dnia na dzień, co umożliwia szybką interwencję lekarza w momencie, w którym coś nas niepokoi. Poza tym, w takim gabinecie lekarz ma więcej czasu dla pacjentki – może poświęcić jej więcej uwagi, co dla wielu przyszłych mam jest bardzo ważne. Jest czas, by dokładnie omówić wszystkie istotne dla nas sprawy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy