Materiał Partnera

Jak wybrać fototapetę do biura?

Jak wybrać fototapetę do biura?
Biuro to ważna przestrzeń. Tutaj oddajemy się pracy w skupieniu albo podejmujemy klientów. Jako miejsce pracy i kluczowych dla firmy spotkań biuro powinno być urządzone tak, aby dodawało prestiżu, wzbudzało szacunek, ale też zaufanie, a jednocześnie było zgodne z profilem działalności przedsiębiorstwa. Ciekawym pomysłem na nadanie wnętrzu wyjątkowego wyglądu jest fototapeta.

Biuro – wizytówka Twojej firmy!

Biuro można bez przesady określić jako wizytówkę firmy. Osoby, które do niego trafiają, już od pierwszych chwil wyrabiają sobie – niekiedy mimowolnie – opinię na temat przedsiębiorstwa. Dlaczego warto mieć to na uwadze? Przede wszystkim dlatego, że od tych osób może wiele zależeć. Są to przecież w dużej mierze ci, dla których świadczymy usługi: klienci, z którymi możemy wchodzić w korzystne układy, a także kandydaci do pracy, którzy mogą wnieść nową jakość do firmy, nie wspominając o samych pracownikach, którzy powinni czuć się dobrze na co dzień.
– Biuro musi być zadbane – uważa nasz rozmówca z firmy Kraina Fototapet. – To jednak zdecydowanie za mało. Przestrzenie biurowe powinny sprzyjać pracy i wprowadzać odpowiednią atmosferę. Dobrze też, aby pasowały do rodzaju prowadzonej działalności i tego, jak firma chce być odbierana. Zabawne motywy nie sprawdzą się w gabinecie szefa dużej spółki paliwowej, ale nie będą niewłaściwe w małym biurze zajmowanym przez osoby z branży kreatywnej.

Jaka fototapeta sprawdzi się w biurze?

Biuro niejedno ma imię. Może to być gwarny openspace albo zaciszny gabinet. Zawsze jednak jego wystrój powinien wprowadzać atmosferę sprzyjającą wysiłkowi intelektualnemu. Niektóre motywy w ogóle nie nadają się do miejsca pracy, inne zaś sprawdzą się tam doskonale. Zacznijmy więc od tego, czego unikać. Raczej nie sprawdzą się w biurze fototapety dziecięce, a także przedstawiające ludzi. Te pierwsze po prostu nie pasują, a drugie są nacechowane emocjonalnie w sposób inny, niż oczekujemy tego w miejscu pracy. Ewentualnie można sięgnąć po przedstawienia ludzi, o ile wykonują oni zajęcia związane z profilem firmy. Przestawienia ludzi silnie przyciągają uwagę, a to będzie rozpraszało pracowników. Jakie motywy będą zatem odpowiednie? Najlepiej jako fototapety do biura sprawdzają się spokojne i rytmiczne pejzaże miejskie i przyrodnicze, a także elementy architektoniczne. Odpowiednia będzie także abstrakcja, trzeba jednak uważać, aby nie była zbyt krzykliwa. Obrazy do biura powinny delikatnie ożywiać wystrój, ale nie skupiać na sobie całego zainteresowania. Można także sięgnąć po fototapety naśladujące fakturę kamienia lub drewna – w ten sposób wprowadzi się namiastkę naturalnych materiałów do przestrzeni biurowej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy