Materiał Partnera

Jak założyć własną działalność gospodarczą?

Jak założyć własną działalność gospodarczą?
Wielu z nas marzy o założeniu własnej działalności. Swoja firma, bycie dla siebie szefem, możliwość realizacji zaplanowanych dawno projektów – wszystko to jest możliwe, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Zakładając firmę musimy wiedzieć, od czego zacząć. Dlatego na samym początku warto korzystać z fachowej pomocy kogoś, kto doskonale zna się na prowadzeniu własnego biznesu.

Wybierz rodzaj działalności

Na samym początku powinniśmy zastanowić się, jaką firmę chcemy prowadzić. Już tutaj przyda nam się pomoc kogoś z dużym doświadczeniem, kto przedstawi nam najważniejsze zalety związane z prowadzeniem konkretnego typu działalności. Takich fachowych porad możemy szukać w biurze rachunkowym Abakus Dorota Regmunt vel Sobieszczańska. To biuro rachunkowe, poza usługami księgowymi i kadrowymi oferuje także pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej – czyli fachowe porady oraz wsparcie przy załatwianiu najważniejszych związanych z zakładaniem firmy formalności. Na początek warto zastanowić się między dwoma możliwościami – jednoosobową działalnością gospodarczą oraz spółką cywilną. To nie jedyne formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, jednak dla początkujących przedsiębiorców wybór zazwyczaj ogranicza się do tych form prowadzenia biznesu.

Załatw formalności

Żeby założyć firmę konieczne jest zgromadzenie odpowiednich dokumentów. Większość formalności załatwiamy poprzez wypełnianie specjalnego formularza dla początkujących przedsiębiorców. Nazywa się on CEIDG-1. Musimy tam wpisać dane swoje i firmy, oraz wskazać wybraną przez nas formę opodatkowania. O tym, w jaki sposób najbardziej opłaca się nam rozliczać również warto porozmawiać z pracownikami biura rachunkowego. Formularz CIDG-1 jest nie tylko niezbędny do rejestracji firmy. Dodatkowe stanowi on też wniosek o wpis do rejestru REGON, zgłoszenie identyfikacyjne do naczelnika urzędu skarbowego NIP, oświadczenie o wyborze opodatkowania oraz inne. Jeśli zakładamy spółkę cywilna, to taki formularz musi wypełnić każdy ze wspólników. Pod względem formalnym, kiedy odpowiednio się już przygotujemy założenie firmy nie jest niczym trudnym. Żeby jednak zebrać wszystkie niezbędne informacje i dokumenty, przed wypełnieniem formularzu, warto porozmawiać z doświadczonymi fachowcami. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym, warto od razu pomyśleć, o powierzeniu mu prowadzenia księgowości naszej firmy. Dzięki temu od początku działalności nasze finanse będą w dobrych rękach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy