Jaki sejf nada się idealnie do biura?

Pojawienie się konieczności zakupu sejfu do biura to wynik procedur bezpieczeństwa stosowanych w danej firmie. Nie ma się zresztą co dziwić. Pozostawianie na wiele godzin ważnych dokumentów lub kosztowności, których utrata może narazić firmę na poważne konsekwencje finansowe, jest ryzykowne – stąd potrzeba odpowiednich zabezpieczeń. W niniejszym artykule postanowiliśmy sprawdzić, jaki sejf idealnie się nada do biura?
Co wybrać?
Zanim zaczniemy zastanawiać się nad jakimś konkretnym modelem sejfu do biura, winniśmy upewnić się, że produkt, na którym nam zależy, posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty poświadczające klasę bezpieczeństwa sejfu.
Zapytaliśmy pracownika firmy Konsmetal24 o to, jakie są klasy bezpieczeństwa sejfów i co one oznaczają? Wyjaśnił nam, że klasy bezpieczeństwa to nic innego, jak określenie poziomu zabezpieczenia przed kradzieżą. Na rynku jest wiele klas i to w dużej mierze od nich uzależniona jest cena. Do zastosowania w pomieszczeniach biurowych nie zalecamy stosowania sejfów o klasie niższej niż II – jest to poziom, który wymaga naprawdę dużego poziomu przygotowania ze strony złodziei. Taki sejf oferuje poziom bezpieczeństwa, który spokojnie uchroni przedsiębiorcę przed ryzykiem przypadkowej utraty cennych przedmiotów.
Na rynku wyróżnia się klasy bezpieczeństwa sejfów:
- S1 – poziom cenowy do 50 tys. złotych,
- S2 – poziom cenowy do 100 tys. złotych,
- 0 – poziom cenowy do 250 tys. złotych,
- I – poziom cenowy do 500 tys. złotych,
- II – poziom cenowy do 750 tys. złotych,
- III – poziom cenowy do 1,5 mln złotych.
Oczywiście są jeszcze wyższe klasy jednak to inny rynek wyrobów na indywidualne zamówienie.
Gdzie zamontować sejf?
Na to, jak trudno będzie ukraść zawartość sejfu, wpływa nie tylko klasa bezpieczeństwa, ale również sposób zamontowania sejfu. Dobrze jest znaleźć miejsce, które nie będzie zwracało niczyjej uwagi, a jednocześnie nie będzie można swobodnie zabrać całego sejfu bez otwierania. Wiele firm oferujących sejfy sugeruje wykonania odpowiedniego montażu w ścianie budynku. Montaż sejfu w ścianie ma tę ogromną zaletę, że praktycznie niemożliwa jest próba kradzieży sejfu z zawartością i jeżeli złodzieje chcą towar, to muszą złamać zabezpieczenia na miejscu.
Dobrą praktyką, oprócz stosowania sejfu, jest uzupełnienie systemu zabezpieczeń o sensory alarmowe i inne urządzenia sygnalizujące pojawienie się nieproszonych gości na terenie firmy. Może się okazać, że dobrej klasy sejf oraz system alarmowy czy nadzór formy ochroniarskiej ostudzą entuzjazm potencjalnych złodziei.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Izabela Cukier Biuro Finansowo-Księgowe
Doradztwo finansowe woj. mazowieckie03-996 Warszawa, Samolotowa 2 lok. A
-
Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jarosław Piątek
Doradztwo podatkowe woj. dolnośląskie50-148 Wrocław, Wita Stwosza 16 lok. 32
-
Mariusz Dyczkowski Kancelaria prawna i podatkowa
Doradztwo podatkowe woj. małopolskie30-415 Kraków, Wadowicka 8a