Materiał Partnera

Jakie informacje można znaleźć w Leksykonie VAT?

Jakie informacje można znaleźć w Leksykonie VAT?
Podatkiem VAT, czyli podatkiem od wartości dodanej, objęte są wszystkie towary i usługi na każdym etapie ich obrotu. W roku 2016 weszły w życie nowe przepisy regulujące, dotyczące tego podatku – ich znajomość z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla każdego przedsiębiorcy, zarówno producenta, sprzedawcy, jak i wykonawcy danych usług. Najlepszym źródłem informacji o nowych regulacjach jest Leksykon VAT.

Co znajdziemy w leksykonie VAT?

Leksykony VAT, takie jak seria opracowana przez sędziego Janusza Zubrzyckiego i dostępna w ofercie oficyny wydawniczej Unimex, stanowią profesjonalne i szczegółowe opracowania wszystkich zagadnień, związanych z podatkiem VAT z uwzględnieniem najnowszych przepisów i regulacji prawnych. Znajdziemy w nich między innymi:
  • Informacje wprowadzające do zagadnienia podatku VAT, między innymi – zasady neutralność VAT, potrącalność VAT, wielofazowość i proporcjonalność VAT.
  • Szczegółowe definicje pojęć związanych z zagadnieniem, np. pojęcie darowizny, faktury VAT, podatnika, reklamacji, zaliczki i zadatku oraz wielu innych.
  • Wykaz czynności, które objęte są podatkiem VAT i tych, których on nie dotyczy – np. z zakresu transportu towarów i świadczenia usług
  • Informacje na temat aktualnego stanu przepisów związanych z zagadnieniem podatku VAT wraz z porównaniem do poprzednio obowiązujących zagadnień
  • Szczegółowe omówienie formalności związanych z płatnością VAT, np. wystawiania faktur oraz wypełniania deklaracji podatkowych, wraz z wzorami
  • Przykłady różnych problemów, na jakie mogą natknąć się podatnicy VAT, wraz z praktycznymi wskazówkami i podpowiedziami ich rozwiązania.
  • Informacje na temat nieodpłatnych świadczeń na pracowników.
Leksykony VAT są bardzo dużym ułatwieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorców, niezależnie od branży. W bardzo przejrzysty, a zarazem szczegółowy i zgodny z faktami sposób prezentują one zagadnienia z prawa podatkowego – dzięki nim nie ma konieczności bieżącego zapoznawania się z treścią ustaw oraz korzystania z pomocy doradców podatkowych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy