Materiał Partnera

Kapela instrumentalna na wesele – zalety

Kapela instrumentalna na wesele – zalety
Każdego roku zmieniają się trendy dotyczące mody ślubnej, oprawy florystycznej wesela i ceremonii kościelnej, czy też sposobów goszczenia weselników. Stałe od lat pozostaje jednak wykorzystanie do zabawy weselnej profesjonalnych kapel instrumentalnych. To one, dzięki muzyce na żywo, zapewnią zarówno skoczną biesiadną atmosferę, jak i tę elegancką i nostalgiczną.

Muzyka na żywo

Największą zaletą kapeli instrumentalnej jest przede wszystkim granie muzyki na żywo. Dzięki temu jej odbiór jest bardzo spontaniczny, a wydobywane z instrumentów dźwięki są nasycone pięknymi barwami, dopieszczonymi w każdym detalu. Wystarczy posłuchać aranżacji weselnych w Internecie, aby zakochać się w oprawie muzycznej oferowanej przez kapele instrumentalne. Możliwość grania na żywo oferuje agencja muzyczna Edi, której zespół składa się z gitarzysty, perkusisty, puzonisty, saksofonisty i trębacza. https://www.youtube.com/watch?v=mDlx3yRhR8o

Doświadczenie muzyczne

Warto zwrócić również uwagę na doświadczenie muzyczne. Niestety przy wyborze DJ-ów osoby te często są młode, lub nie posiadają odpowiedniego przeszkolenia ogólnego z zakresu muzykologii. Artyści grający na gitarach, puzonach czy perkusjach musieli swoje talenty szkolić przez długie lata – dzięki temu doskonale znają wszystkie gatunki muzyczne, znacznie przewyższając zdolnościami DJ-ów.

Łączenie gustów

Olbrzymią zaletą zespołów instrumentalnych jest doskonała zdolność do łączenia ze sobą różnych gatunków muzycznych. Dzięki temu na weselach pojawiają się zarówno popularne utwory z repertuaru zagranicznych i polskich gwiazd, jak i te mało rozpoznawalne, które również zainteresują słuchaczy. Warto wiedzieć, że dobry zespół muzyczny jest w stanie przygotować muzykę popową, nowoczesną, latynoamerykańską, staropolską, musicalową, a nawet operetkową.

Nieograniczony zasięg

Wiele osób decyduje się na kapele instrumentalne dlatego, że są one w stanie towarzyszyć parze młodej nie tylko na weselu, ale również przed kościołem, w drodze na salę weselną, zwłaszcza w przypadku przejazdu konno, czy w domu panny młodej. W przypadku DJ-ów, trudno oczekiwać, aby mogli oni transportować w szybki sposób konsolety wraz z agregatorem prądu.

Biesiada weselna

Wiele osób zachwycają śluby staropolskie lub góralskie. Ich niesamowitą atmosferę zapewniają przede wszystkim kapele instrumentalne, które doskonale znają różne gatunki muzyki – od ponadczasowych hitów, po nowoczesne przeboje. Warto przy tym wspomnieć, że muzyka instrumentalna pasuje zarówno do aranżacji popowych, jak i klasycznych. Dzięki temu oprawa muzyczna wesela może być przygotowana tak, aby „sterować” nastrojami gości. W momentach wspomnień i miłości zespół zagra romantyczną balladę, a w czasie tańca skoczną i radosną muzykę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy