Materiał Partnera

Kiedy należy zabrać pupila do weterynarza?

Kiedy należy zabrać pupila do weterynarza?
Niezależnie od tego, czy nasze cztery kąty dzielimy z psem, kotem, gryzoniem, czy królikiem, musimy pamiętać, aby zapewnić zwierzakowi jak najlepsze warunki. Powinniśmy zatroszczyć się zarówno o właściwie dobraną karmę, jak i odpowiednią dawkę ruchu. Nie zapominajmy także o regularnych wizytach u weterynarza – dzięki temu będziemy mieć na oku stan zdrowia naszego przyjaciela. Właściciele zwierzaków wiedzą, jak ważna jest codzienna rutyna oparta na spacerach, wspólnych zabawach i pielęgnowaniu futerka. Dzięki temu nasz czworonożny towarzysz czuje się wspaniale i na swój sposób wynagradza nam troskę i czułość, z jaką o niego dbamy. Co jednak zrobić, gdy nasz zwierzak nie chce jeść lub jest osowiały?

Wizyta u weterynarza

Zwierzęta tak jak i my, mogą cierpieć na liczne choroby. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Z pewnością powinniśmy niezwłocznie udać się do weterynarza, gdy nasz czworonóg ma problemy z oddychaniem, pojawiają się drgawki lub gdy pies omdleje. Nie zwlekajmy wówczas z wizytą, tylko od razu zawieźmy pupila do sprawdzonej i godnej zaufania przychodni weterynaryjnej Arka w Legnicy, w województwie dolnośląskim. Przychodnia specjalizuje się w leczeniu chorób wewnętrznych i zakaźnych zarówno psów i kotów, jak i pozostałych zwierząt domowych. Jakie inne niepokojące sygnały powinny skłonić nas do wizyty u weterynarza? Przede wszystkim utrata apetytu, biegunki, wymioty i brak chęci do zabawy. Warto także wiedzieć, że psy tak jak ludzie mogą kaszleć, gdyż są narażone na przeziębienie i infekcje dróg oddechowych. Wówczas również powinniśmy odwiedzić zaufanego weterynarza. Po wizycie w lecznicy pamiętajmy, żeby pupil regularnie przyjmował leki i nie zapominajmy o wizycie kontrolnej.

Odwiedzajcie weterynarza, nawet gdy pupil nie choruje

Lepiej zapobiegać niż leczyć – ta zasada sprawdza się nie tylko w przypadku ludzi, ale także zwierząt. Dlatego, nawet jeśli nasz czworonóg jest zdrowy, minimum raz w roku odwiedzajmy weterynarza, a jeśli zwierzak już wiekowy – co sześć miesięcy. Podczas wizyty kontrolnej nasz pupil zostanie odrobaczony i zważony, a lekarz sprawdzi, czy pies jest zdrowy. Gabinet weterynaryjny powinniśmy odwiedzać regularnie, jeśli chcemy mieć pewność, że naszemu zwierzakowi nic nie dolega. Wybierzmy miejsce, które cieszy się zaufaniem właścicieli zwierząt i zatrudnia lekarzy, którzy mają odpowiednie podejście do czworonogów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy