Materiał Partnera

Kiedy zwykły bukiet to za mało – kwiaty na specjalne okazje

Kiedy zwykły bukiet to za mało – kwiaty na specjalne okazje
Kwiaty to uniwersalny symbol, który może wyrażać różne uczucia. Za pomocą kwiatów wyznajemy miłość, okazujemy szacunek, podkreślamy starania, nadajemy oprawę wydarzeniu czy upiększamy przestrzeń. Mnogość rodzajów kwiatów pozwala na ich wykorzystanie na bardzo wiele sposobów. Kupno spójnej, pasującej do okazji wiązanki może być z tego powodu niełatwe. Najważniejsze jest w tym przypadku, by skorzystać z usług sprawdzonego florysty.

W jakich okolicznościach możemy pozwolić sobie na specjalny bukiet?

Większość z nas stanęła w życiu przed przynajmniej kilkoma sytuacjami, w których kwiaty były po prostu niezbędne. Warto wykorzystywać ich symbolikę, by podkreślić nasze zaangażowanie. Zwykły bukiet może być jednak niewystarczający, gdy okazja jest wyjątkowa. W takim przypadku powinniśmy sięgnąć po specjalne wiązanki, oferowane na przykład w  kwiaciarni Baccara w Legionowie. Biegli floryści zaoferują nam nie tylko wieńce czy bukiety pogrzebowe i ślubne, ale także spersonalizowane, ściśle dopasowane do konkretnego jubileuszu, imienin czy urodzin. Ważna jest w tym przypadku przede wszystkim elastyczność pracowników kwiaciarni, ale warto ich też dokładnie poinformować, z jakiej okazji kupujemy kwiaty. Pozwoli to na lepsze dopasowanie bukietu do tego, jaką rolę ma spełniać. Dobrym przykładem jest kupno bukietu dla ukochanej osoby – każdy ma przecież jakieś upodobania w kwestii kwiatów, które najbardziej lubi. Przekazanie tej informacji floryście to podstawa. Najlepsi z nich korzystają jednak z dużo większej ilości danych – takich jak chociażby wiek czy status osoby obdarowywanej czy wręczającej kwiaty. Im więcej informacji, tym lepiej, bo tylko one pozwolą na stworzenie naprawdę wyjątkowej, dopasowanej do okazji wiązanki.

Sprowadzanie niedostępnych kwiatów

Najlepsze kwiaciarnie oferują usługę sprowadzania kwiatów na życzenie klienta. Są to zazwyczaj kwiaty niedostępne na miejscu. Należą do nich między innymi różne odmiany kwiatów polnych, ale także słoneczniki czy konwalie. Bukiet złożony z kwiatów, które nie są dostępne od ręki będzie zawsze dużo bardziej wyjątkowy. Oczywiście takie podejście wymaga odrobiny planowania – musimy skierować się do kwiaciarni dużo wcześniej, by zamówione kwiaty zdążyły dotrzeć na miejsce, a następnie w nasze ręce. Mimo wszystko warto się postarać – piorunujący efekt jest murowany. Ofiarując bukiet z nietypowych kwiatów okazujemy swoje zaangażowanie w dwójnasób: nie dość, że postaraliśmy się o kwiaty, to jeszcze o to, by nie były one zwyczajne.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy