Materiał Partnera

Korzyści dla firmy z inwestycji w instalację fotowoltaiczną

Korzyści dla firmy z inwestycji w instalację fotowoltaiczną

Coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w instalacje fotowoltaiczne. Nic dziwnego, rozwiązanie to oferuje bowiem szereg korzyści dla przedsiębiorców. Fotowoltaika jest dobrą inwestycją, zwłaszcza że ceny prądu dla firm drastycznie rosną. Oprócz wymiernych korzyści finansowych przedsiębiorcy zyskują również wizerunkowo. W jaki sposób firmy korzystają na fotowoltaice?

Zalety fotowoltaiki dla firm

Największą zaletą fotowoltaiki dla firm, podobnie jak dla osób indywidualnych, jest status prosumenta. Rozwiązanie to dedykowane jest mikro i małym instalacjom, z których prąd wytwarzany jest na potrzeby danej nieruchomości, w przypadku firm mogą to być zakłady produkcyjne, magazyny czy biura. Niespożytkowany na bieżąco prąd trafia do sieci publicznej, gdzie jest przechowywany, a w momencie, kiedy panele nie wytwarzają odpowiedniej ilości energii, na przykład zimą, można korzystać ze zgromadzonej nadwyżki.

Status prosumenta generuje duże oszczędności, ponieważ energia wyprodukowana w dobrze dobranej wielkości instalacji fotowoltaicznej pokrywa całe roczne zapotrzebowanie na prąd. Jest to szczególnie istotne w obliczu nieustannie rosnących cen energii, zwłaszcza dla firm, które zmagają się ze skutkami ustawy mocowej. O odpowiednie dobranie instalacji dbają doświadczeni sprzedawcy, w Kielcach i na terenie województwa świętokrzyskiego działa firma dostarczająca rozwiązania fotowoltaiczne SolarisOZE, która przed projektem instalacji przeprowadza audyt energetyczny.

Oszczędności i niezależność energetyczna dla firm

W zależności od potrzeb instalację fotowoltaiczną można wyposażyć w magazyn energii, z którego prąd pobierany jest niezależnie od operatora. Oznacza to nie tylko mniejsze opłaty za prąd, ale również niezależność energetyczną dla budynków. Inwestycja z magazynem energii lub bez niego zwróci się w kilka lat, a potem będzie generować zysk w postaci zerowych opłat za użycie energii.

Przyspieszenie zwrotu inwestycji dla firm jest możliwe poprzez wszelkiego rodzaju dofinansowania, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. Innymi sposobami na finansowanie inwestycji są kredyty, które na instalacje OZE udzielane są na preferencyjnych warunkach. Coraz popularniejsze staje się też leasingowanie instalacji, dzięki temu inwestycja nie wymaga jednorazowej płatności kilkudziesięciu, a czasami nawet kilkuset tysięcy złotych z budżetu przedsiębiorstwa.

Korzystanie ze źródeł energii odnawialnej ogranicza emisję dwutlenku węgla, którego nadmiar jest problemem całego świata. Firmy wykorzystujące fotowoltaikę zyskują więc nie tylko wymierne korzyści finansowe, ale również społeczne poparcie dla biznesu przyjaznego środowisku.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy