Materiał Partnera

Kraty pomostowe – kiedy stosuje się ich konkretne rodzaje?

Kraty pomostowe – kiedy stosuje się ich konkretne rodzaje?
Kraty pomostowe to elementy, które na szeroką skalę wykorzystuje się w zakładach o różnym profilu działalności, ale też w budownictwie przemysłowym lub energetycznym. Ich zastosowanie jest dość szerokie – mogą służyć jako robocze pomosty, ale też kompletne ciągi komunikacyjne. Kiedy konkretnie stosuje się ich poszczególne rodzaje i czym charakteryzują się kraty pomostowe?

Bez poślizgu

W różnego rodzaju zakładach przemysłowych niezwykle istotne jest zachowanie maksymalnej przyczepności. Można ją osiągnąć poprzez zastosowanie krat pomostowych, które doskonale sprawdzają się jako antypoślizgowe. Wykorzystywane do ich produkcji specjalne płaskowniki nośne charakteryzują się wyciętymi ząbkami o zwiększonych właściwościach antypoślizgowych. Tego typu kraty znajdują się w ofercie renomowanego producenta – firmy Rapmet, której szeroki asortyment obejmuje także modele offshore. Ich konstrukcja zawiera nie tylko nacinane płaskowniki, ale też pręt okrągły, który montowany jest pomiędzy nimi, zagęszczając w ten sposób oczko. Takie kraty zapewniają nie tylko doskonałe parametry pod względem przyczepności, ale też wytrzymałości, podobnie jak kraty pomostowe ciężkie. Stosuje się je w halach produkcyjnych, magazynach, portach morskich i lotniczych, wykorzystywane są także na placach składowych. Ze względu na swoją specyficzną budowę, kraty tego typu mogą wytrzymać spore obciążenie. W zależności od zastosowanych płaskowników są to pojedyncze osoby, piesi, ale też transport i rozładunek elementów o zróżnicowanej masie. https://www.youtube.com/watch?v=uNOxgJSB1a4

Idealnie dopasowane

W niektórych zakładach konieczne jest zainstalowanie kraty pomostowej na niestandardowej przestrzeni. Zróżnicowany kształt oraz nietuzinkowa powierzchnia użytkowa nie są jednak problemem dla renomowanych producentów. Proponowane przez nich kraty pomostowe kształtowe produkowane są według indywidualnych potrzeb konstrukcyjnych klienta, dlatego charakteryzuje je idealne dopasowanie do konkretnych przestrzeni. Mogą to być zatem modele okrągłe, kwadratowe lub o zupełnie niestandardowym kształcie, z dodatkowo wyciętymi otworami lub włazami. Dzięki zaawansowanym możliwościom  produkcyjnym, kraty pomostowe kształtowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Dopasowane do indywidualnych potrzeb kraty zgrzewane, wciskane, prasowane, kwasoodporne, ciężkie czy nierdzewne charakteryzują się nie tylko doskonałą wytrzymałością, ale też precyzyjnie odwzorowanym kształtem zleconym przez klienta. Warto więc korzystać z usług dobrych producentów krat pomostowych, którzy oprócz standardowych produktów są w stanie zaproponować także wyroby w pełni dostosowane do konkretnych miejsc eksploatacji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy