Materiał Partnera

Lokaty terminowe dla firm. Najciekawsze propozycje

Lokaty terminowe dla firm. Najciekawsze propozycje

Lokatę terminową może założyć każda osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest również przeznaczona dla rolników, a także innych organizacji. Istnieje wiele banków, które dysponują taką usługą, ponieważ jest to korzystna opcja ze względu na dodatkowe środki pieniężne, które są zgromadzone z odsetek. Możliwości gromadzenia środków jest kilka, a zależą one między innymi od czasu trwania ich umieszczenia na koncie, jak również od waluty, w której zostają wpłacone. Dowiedz się zatem, czym jest lokata terminowa i jakie lokaty terminowe powinieneś wziąć pod uwagę.

Lokata terminowa to sposób na gromadzenie środków pieniężnych na określony czas. Niewątpliwie jej największą korzyścią są odsetki naliczane z podstawowych środków. Zasada jest jedna – im dłuższy czas przechowywania środków, tym większe naliczane są odsetki. Istnieją umowy zawierane w przedziale od 1 miesiąca do nawet 2 lat. Wypłacenie środków przed upływem czasu określonego w umowie skutkuje jednak brakiem naliczenia jakichkolwiek odsetek. Jak tłumaczy pracownik Poznańskiego Banku Spółdzielczego:

Osoby posiadające działalność gospodarczą coraz częściej decydują się na założenie lokaty terminowej. Nic dziwnego, bo to bardzo prosty mechanizm – wystarczy wpłacić środki pieniężne na określony czas, a po upływie tego czasu naliczane są odsetki.

Rodzaje lokat terminowych dla firm

Chcąc założyć lokatę terminową dla swojej firmy, można skorzystać z oferty banku, w której znajdują się najczęściej dwie opcje – można wybrać lokatę z rachunkiem w walucie polskiej lub wymienialnej, takiej jak USD, EUR, czy też GBP. Rodzaj wybranej waluty zależy wyłącznie od właściciela firmy, który sam decyduje, jakie środki pieniężne wpłaci na lokatę terminową. W przypadku lokaty ze środkami w walucie polskiej, oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Decyduje o tym termin przechowywania środków na lokacie terminowej, który jest przypisany wartościom wpłaty środków. Lokata z rachunkiem w walucie wymienialnej oferuje najczęściej oprocentowanie stałe. W przypadku obu rodzajów oprocentowań, ich wysokość uzależniona jest od czasu trwania lokaty oraz dotrzymania umownego okresu.  Obie lokaty charakteryzuje również minimalna, wymagana początkowa kwota pieniędzy, którą należy wpłacić. Im jednak jest ona większa, tym więcej odsetek zostanie naliczonych po upływie wyznaczonego terminu. W przypadku firm, lokata jest bardzo korzystną opcją, ponieważ to doskonała opcja, aby w bezpieczny sposób zwiększyć swoje środki, niezależnie od waluty.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy