Materiał Partnera

Na czym polega idea przedszkola snowboardowego?

Na czym polega idea przedszkola snowboardowego?
Sporty zimowe, takie jak narty czy snowboard, to sporty, których naukę najlepiej zacząć w jak najmłodszym wieku. Mniejszy jest bowiem wówczas opór przed upadkiem, a sama nauka jazdy może zostać potraktowana przez naszą pociechę jako dobra zabawa. Nauce i zabawie ma służyć właśnie idea przedszkola snowboardowego. Podczas gdy my będziemy szusować po alpejskich trasach narciarskich, nasze dzieci w tym czasie będą uczyć się pod okiem instruktorów. Przedszkole snowboardowe organizowane jest w trakcie rodzinnych wyjazdów. Podczas gdy rodzice mogą oddawać się białemu szaleństwu na nartach, ich dzieci uczą się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, spędzając czas na zabawach na śniegu także popołudniu. Przyjrzyjmy się bliżej idei snowboardowego przedszkola.

Organizacja

Zajęcia w przedszkolu snowboardowym, organizowanym między innymi przez renomowaną EH School, organizująca także obozy sportowe dla dzieci, odbywają się w małych grupach, dzięki czemu bezpieczeństwo dzieci jest zapewnione w sposób maksymalny, a każdy uczestnik zajęć jest dobrze widoczny na stoku. Grupy tworzone są w na podstawie wieku dzieci, a także ich umiejętności. Zazwyczaj lekcje na stoku odbywają się w godzinach 10-13; popołudniu natomiast organizowane są gry, zabawy na śniegu, pokazy filmów czy warsztaty sportowe. Zajęcia prowadzone w trakcie przedszkola snowboardowego odbywają się w sprzęcie najwyższej jakości i mają za zadanie nauczenie dzieci samodzielnej, bezpiecznej oraz skoordynowanej jazdy, korzystania z wyciągów narciarskich oraz taśm, a także zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się na stoku. Rozgrzewka, prowadzona w formie zabawy, zachęca dzieci do dalszej nauki. Warto także zaznaczyć, że instruktorzy przywiązują duże znaczenie do bezpieczeństwa dzieci: nie tylko noszą one kaski czy ochraniacze, lecz również zaopatrzone są w kamizelki, poprawiające widoczność kursantów na stoku oraz kontakt wzrokowy.

Zalety

Zalet, płynących z zapisania dziecka do snowboardowego przedszkola jest wiele. Przede wszystkim zajęcia w grupie, z wykwalifikowanym instruktorem, pozwolą przełamać jego strach oraz pierwsze opory przed nauką jazdy na desce. Integracja z pozostałymi uczestnikami kursu, możliwość zawarcia pierwszych przyjaźni jest niemniej ważna. Dzięki snowboardowemu przedszkolu możemy połączyć własny odpoczynek z zapewnieniem naszemu dziecku podstaw nauki jazdy. Możemy być pewni, że będzie ono bezpieczne, podczas gdy my będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw zimowych sportów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy