Artykuł sponsorowany

Najskuteczniejsze sposoby uczenia języków obcych wśród osób dorosłych

Najskuteczniejsze sposoby uczenia języków obcych wśród osób dorosłych

Dorośli mają znacznie większe problemy z nauczeniem języka obcego na zaawansowanym poziomie aniżeli dzieci. Najmłodsi mają bardziej chłonny mózg i nauka przychodzi im z większą łatwością, lepiej przyswajają wiedzę (szczególnie językową). Nie znaczy to jednak, że dorośli nie mają szans w płynnym nauczeniu się języka obcego? Jakie są sprawdzone techniki, sposoby uczenia się języków obcych przez nich?

Intensywne szkolenia językowe

Intensywne szkolenia językowe dla osób dorosłych są idealnym sposobem na szybkie i skuteczne poznanie dowolnego języka obcego. Taki kurs to inwestycja w siebie. Szkoła językowa Language Pro-Expert, umieszczona w Czechowicach-Dziedzicach została stworzona z myślą o nauczaniu różnych grup wiekowych – nie tylko dzieci i nastolatków, ale również dorosłych (nawet seniorów). Zainteresowani mają możliwość uczestniczenia w rozmaitych korepetycjach, szkoleniach językowych, indywidualnych kursach językowych. W szkole nauczane są głównie takie języki, jak angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, łaciński. 

Nauka języków obcych przez praktykę

Jednym z najskuteczniejszych sposobów nauczania języków obcych jest praktyka. Warto wyjechać – choć na kilka tygodni, miesięcy – do kraju, którego języka urzędowego chcemy się nauczyć. Wtedy obcujemy z językiem na żywo. Jeśli zamierzamy komunikować się w danym języku – przykładowo, angielski jest szczególnie potrzebny w branży IT i marketingu – należy również poćwiczyć pisanie, słuchanie. Można pisać własne opowiadania, czytać książki i gazety w wybranym języku, oglądać obcojęzyczne seriale i firmy. W przypadku seriali i filmów istnieje niepisana zasada – unikamy lektora, dubbingu, a napisy zmieniamy na wybrany język. Można zatem bezapelacyjnie uznać, że nauka obcego języka poprzez rozrywkę przynosi duże korzyści. 

Jakie są kreatywne metody nauki języka obcego?

Na szkoleniach językowych prowadzący i lektorzy starają się wykorzystać różne metody nauki – również kreatywne. Udowodniono, że dziecięce gry typu memory, krzyżówki i bingo przynoszą duże korzyści nawet wśród dorosłych osób. To odskocznia od opasłych podręczników i intensywnego programu nauczania. Warto również pomyśleć nad fiszkami, które są świetnym sposobem na szybkie zapamiętanie obcojęzycznego słownictwa.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy