Materiał Partnera

Obrzeża trawnikowe – poznaj ich zalety!

Obrzeża trawnikowe – poznaj ich zalety!
Obrzeża trawnikowe to rozwiązanie bardzo praktyczne. Dzięki niemu nasz ogród będzie wyglądać estetycznie. Dzięki obrzeżom bez trudu wytyczymy granice chodnika, a w naszym ogrodzie zapanuje porządek i harmonia. Co warto wiedzieć na temat obrzeży trawnikowych? Na czym polega ich montaż? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym krótkim poradniku.

Zalety obrzeży trawnikowych

Nowoczesne obrzeża trawnikowe sprawdzą się w każdym ogrodzie. To rozwiązania przeznaczone do wielu różnych typów nawierzchni. Sprawdzają się więc nie tylko przy trawnikach, ale też w przypadku bruku klinkierowego czy klasycznej kostki brukowej. Takie obrzeża są lekkie i praktyczne, pozwalają dowolnie kształtować przestrzeń. Pasuje do ogrodu urządzonego w każdym stylu – to coś dla osób, które lubią nadawać swojemu zielonemu zakątkowi dopracowany wygląd. Dzięki nim możemy uformować swój trawnik w eleganckie łuki lub stworzyć zieloną wysepkę o kształcie okręgu. Obrzeża trawnikowe, które dziś znajdziemy w sklepach budowlanych są niezwykle estetyczne i uniwersalne – dlatego sprawdzą się nawet wokół eleganckiego, nowoczesnego domu. Można ich używać na przykład do tworzenia ścieżek, oddzielania skalniaków od trawnika, czy do wydzielenia wypełnionej piaskiem przestrzeni do zabawy dla dzieci. Obrzeża trawnikowe wykonywane są z tworzyw sztucznych, jednak w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko, warto wybierać takie, które zostały wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu.

Budowa i montaż obrzeży trawnikowych

Montaż obrzeży trawnikowych jest bardzo prosty – pod ich założenie nie musimy wykonywać żadnych wykopów. Dzięki temu zarówno koszt montażu jak i związany z nim nakład pracy jest bardzo mały. Obrzeża trawnikowe montujemy za pomocą specjalnych szpilek montażowych, które znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Alma PW Maciej Skorzewski. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy nie tylko duży wybór szpilek do mocowania obrzeży trawników ale także wiele innych akcesoriów montażowych, łączników, kotw a także elementów dociepleń. Warto zapoznać się z ofertą tej firmy. Spody obrzeży trawnikowych są specjalnie wzmocnione, a miejsca w których powinniśmy umieścić szpilki wyraźnie zaznaczone, dlatego z montażem poradzi sobie nawet laik. Takie rozwiązanie jest trwałe, łatwo dostępne i może nam służyć wiele lat. Warto się na nie zdecydować, by nadać naszemu ogrodowi eleganckiego charakteru.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy