Materiał Partnera

Odpowiedzialność pracodawcy w zakresie przepisów BHP

Odpowiedzialność pracodawcy w zakresie przepisów BHP

Odzież BHP to nieodłączny element pracy w wielu zakładach i branżach, w których warunki mogą narażać pracowników na niebezpieczeństwo. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest natomiast zapewnienie zatrudnionym osobom bezpieczeństwa oraz higieny pracy, przede wszystkim poprzez zakup wysokiej jakości odzieży chroniącej życie oraz zdrowie. Kiedy właściciel firmy musi dostarczyć pracownikom stroje BHP i w jakim miejscu można się w nie zaopatrzyć? Podpowiadamy.

Odzież robocza a obowiązki pracodawcy

Kodeks pracy jasno mówi o tym, że pracodawca jest zobowiązany do ochrony pracowników oraz ich mienia podczas wykonywanej przez nich pracy. W związku z tym każdy pracodawca musi kupić oraz dostarczyć pracownikom ubrania ochronne lub robocze, których dobór powinien brać pod uwagę specyfikę oraz warunki ich pracy.

Odzież robocza bhp przede wszystkim przeznaczona jest dla osób zajmujących się obsługą maszyn, pracami warsztatowymi lub innymi obowiązkami, które mogą stwarzać ryzyko intensywnego zabrudzenia lub zniszczenia prywatnego stroju. Konieczna jest ona także w zakładach pracy, w których czynności muszą być przeprowadzane zgodnie z wymaganiami technologicznymi oraz sanitarnymi.

Natomiast ubrania ochronne mają na celu zabezpieczenie pracownika przed wysokimi temperaturami, gazami, toksycznymi i rżącymi substancjami, uszkodzeniami mechanicznym i wieloma innymi czynnikami, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla jego zdrowia, jak i życia.

Gdzie można kupić odzież roboczą dla pracowników?

Niezależnie od tego, czy musimy kupić ubrania ochronne, czy stroje robocze, dobrym miejscem na zaopatrzenie się w sprzęt są hurtownie bhp. W tego typu hurtowniach odzież dopuszczona do sprzedaży jest zgodna z wszelkimi wymogami, a co więcej posiada certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo pracy w trakcie jej noszenia.

W hurtowni BHP Ella w Lublinie możemy znaleźć szeroki asortyment odzieży dedykowanej dla pracowników z różnych branż. Między innymi rękawice robocze, obuwie ochronne z antypoślizgową podeszwą, odporne na działanie wody oraz wilgoci. W niektórych branżach obowiązkowe będą kurtki robocze, które mogą być dostosowane do pracy w dzień lub wyposażone w specjalne odblaski, niezbędne do prac po zmroku. Poza tym znajdziemy tam fartuchy ochronne dla personelu medycznego.

Warto wspomnieć o tym, że odzież bhp z hurtowni Ella wyróżnia się wysokiej jakości materiałem, który będzie nie tylko trwały, ale także wygodny dla pracowników. W efekcie umożliwi on swobodę ruchów, a co za tym idzie, zwiększy komfort wielogodzinnej pracy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy