Artykuł sponsorowany

PIT przez Internet

PIT przez Internet

Co roku pojawia się ten sam problem: musimy rozliczyć PIT na ostatnią chwilę. Mimo że mamy czas do końca kwietnia, trudno jest nam zabrać się za to, aby dostarczyć dokumenty na czas. Świetną alternatywą i rozwiązaniem problemu jest możliwość rozliczenia deklaracji PIT przez Internet. Przeczytaj o zaletach takiego pomysłu oraz o tym, czy warto rozliczać PIT przez Internet.

Jakie są zalety elektronicznych rozliczeń rocznych PIT?

Przede wszystkim tego typu rozwiązanie jest najszybszym sposobem na uporanie się z obowiązkiem rocznych rozliczeń. Co więcej, metoda jest bardzo łatwa i pozwala dokonać formalności bez wychodzenia z domu i bez stania w długich kolejkach. W związku z tym oszczędzamy swój czas. W przypadku błędów możliwe jest wprowadzenie korekty, którą ponownie wysyłamy przez Internet. Do dokumentów możemy dodać załączniki.

Czy rozliczenie PIT online jest bezpieczne?

Na specjalnych stronach internetowych, przeznaczonych do tego celu, rozliczymy PIT i znajdziemy potrzebną pomoc. Mamy przy tym pewność, że zamieszczane przez nas dane są chronione, dostajemy bowiem gwarancję bezpieczeństwa, która jest poświadczona przez Ministerstwo Finansów. Co więcej, dba się również o prawdziwość danych, w związku z czym wymagana jest autoryzacja. Na dowód rozliczenia otrzymujemy tzw. Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest równoznaczne z potwierdzeniem uzyskiwanym w urzędzie skarbowym.

W Internecie bez problemu znajdziemy specjalne programy do rozliczeń oraz instrukcje, jak to zrobić.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby złożyć deklarację przez Internet?

Pomijając oczywisty warunek dostępu do Internetu, nie ma żadnych specjalnych wymagań, aby złożyć PIT drogą elektroniczną. Powinniśmy przygotować się tak, jak do tradycyjnej formy składania deklaracji, a więc zebrać dane (takie jak PESEL czy NIP), a także informacje dotyczące przychodów.

Elektroniczne rozliczenie PIT pozwala zaoszczędzić nasz czas, jest łatwą metodą oraz gwarantuje nam bezpieczeństwo i szybki zwrot nadpłaty. Taka forma jest rekomendowana przez Ministerstwo Finansów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy