Materiał Partnera

Podsumowanie działań firmy. Ryczałt ewidencjonowany

Podsumowanie działań firmy. Ryczałt ewidencjonowany
Ryczałt ewidencjonowany jest to uproszczona forma opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej, z której mogą korzystać niektórzy podatnicy. Sprawami rachunkowymi jednak zazwyczaj nie zajmują się samodzielnie, ale zlecają je biurom rachunkowym.

Czym wyróżnia się ryczałt ewidencjonowany?

Jak tłumaczy nasz rozmówca z Kancelarii Księgowo-Podatkowej Abacus: ryczałt ewidencjonowany przede wszystkim zwalnia nas z konieczności prowadzenia rozbudowanej księgowości. To jednak nie jedyna jego zaleta, najważniejszą cechą jest bowiem możliwość korzystania z niższych stawek, które są bardziej atrakcyjne dla naszej działalności. Kiedy przychodzi do rozliczenia z Urzędem Skarbowym, bierze się pod uwagę całkowity przychód, a nie faktyczne zarobki, które pozostały nam po odjęciu wszelkich kosztów.

Kto może korzystać z ryczałtu ewidencjonowanego?

Zasadniczym warunkiem, który pozwala na prowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego jest oczywiście ściśle określony limit przychodów. Co ważne jednak, nie obowiązuje on działalności, które w tym roku zaczęły funkcjonować na rynku. Podmiotami uprawnionymi mogą być m.in. osoby fizyczne zajmujące się pozarolniczą działalnością gospodarczą, takie, które uzyskują przychody z najmu, a także spółki cywilne oraz jawne osób fizycznych.

Co gwarantują biura rachunkowe oferujące usługi prowadzenia ryczałtu ewidencjonowanego?

Biura rachunkowe, w tym Kancelaria Księgowo-Podatkowa Abacus oferują swoim klientom szereg usług wchodzących w ofertę prowadzenia ryczałtu ewidencjonowanego. Chociaż nie mamy obowiązku prowadzenia rozbudowanej księgowości, to pewne obowiązki zostają.  Jest to przede wszystkim dokonywanie stosownych zapisów w ewidencjach, tworzenie deklaracji podatkowych czy robienie rocznych rozliczeń. Współpraca z profesjonalistami gwarantuje najwyższą jakość usług, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych biur podatkowych.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy