Materiał Partnera

Pogrzeby we Wrocławiu. Gdzie znaleźć dobry zakład pogrzebowy?

Pogrzeby we Wrocławiu. Gdzie znaleźć dobry zakład pogrzebowy?
Śmierć bliskiej osoby to zawsze duże obciążenie dla rodziny, nawet jeśli lekarze uprzedzają, że ta chwila lada moment nadejdzie. Na rodzinie zwykle spoczywa obowiązek organizacji pogrzebu, o ile zmarły nie skorzystał wcześniej z coraz popularniejszej usługi planowania pogrzebu dla siebie. Gdzie znaleźć dobry zakład pogrzebowy, który zajmie się wszystkimi formalnymi i logistycznymi aspektami pochówku?

Tylko kompleksowe oferty

W naszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się ofercie zakładów pogrzebowych we Wrocławiu. Wybierając zakład pogrzebowy, powinniśmy decydować się wyłącznie na firmy, które mają kompleksowe oferty. Mamy wówczas pewność, że pogrzeb zostanie naprawdę dobrze zorganizowany. Nawet jeśli my sami, ogarnięci żalem z powodu utraty bliskiej nam osoby, zapomnimy o jakimś ważnym aspekcie związanym z pochówkiem, pracownicy firmy nam o tym przypomną i zadbają, by wszystko odbyło się zgodnie z prawem, tradycjami, profesjonalnie i dyskretnie. Przyjrzyjmy się ofercie firmy ZakladPogrzebowy24.pl z Wrocławia. Zakład oferuje krajowy i międzynarodowy transport zwłok 24 godziny na dobę. Dysponuje własną chłodnią, realizuje pogrzeby tradycyjne z trumną (sam jest producentem trumien) i pogrzeby kremacyjne z urną (rezerwuje dla klientów termin kremacji/spopielenia we wszystkich dostępnych krematoriach). Zakład wyrabia akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego i wykonuje zdjęcia osoby zmarłej na trumnę lub urnę. W zakładzie kupimy też kwiaty, wiązanki, czy wieńce pogrzebowe, zamówimy oprawę muzyczną ceremonii i wynajmiemy autokar dla uczestników pogrzebu, a za wszystkie usługi możemy zapłacić w systemie ratalnym nawet do 48 miesięcy, co dla wielu osób jest bardzo ważnym udogodnieniem.

Firma, która pomoże nam uzyskać zasiłek pogrzebowy

Warto zdecydować się na zakład, który pomoże nam też wystąpić o zasiłek pogrzebowy. Świadczenie takie przysługuje osobie, która faktycznie pokrywa koszty pochówku, a więc w praktyce zwykle osobie (lub osobom) z najbliższej rodziny. Obecnie zasiłek pogrzebowy to 4000 zł. Możemy się o niego ubiegać w ciągu 12 miesięcy od zgonu bliskiej osoby. Warunkiem jest spełnienie wszystkich formalności pogrzebowych i złożenie wniosku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych właściwego dla zamieszkania zmarłego. Potrzebny będzie skrócony akt zgonu, oryginały rachunków za usługi zakładu pogrzebowego, dokumenty, które wskażą wyraźnie nasz związek, stopień pokrewieństwa z osobą zmarłą i zaświadczenie, które potwierdzi podleganie ubezpieczeniu rentowemu. Profesjonalny zakład pogrzebowy pomoże nam w skompletowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów i przeprowadzi nas przez cały proces uzyskiwania zasiłku pogrzebowego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy