Materiał Partnera

Pokale do piwa jako prezent dla piwosza

Pokale do piwa jako prezent dla piwosza

W naszym kraju miłośników złotego trunku na pewno nie ubywa, wręcz przeciwnie – kultura piwna bardzo dobrze się rozwija, o czym świadczyć może wzrost zainteresowania browarami regionalnymi. Wszystko jednak nie kończy się na modzie na rzemieślnicze specjalności; ogromną popularnością cieszą się przeróżne – mniej i bardziej fantazyjne –gadżety związane z tą właśnie branżą. Jako przykład można tutaj podać stylowe pokale, z których polscy piwosze coraz częściej piją swój ulubiony napój.

Wszelkiego rodzaju akcesoria związane z danym hobby zawsze okażą się wprost idealnym prezentem. W końcu uwielbiamy dostawać przedmioty ściśle związane z naszymi zainteresowaniami – tego typu podarki świadczą też o tym, że obdarowująca osoba zna nas doskonale. Okazuje się, że miłośnicy piwa wyjątkowo przepadają za pokalami, chętnie je kolekcjonując, by później w domowych zaciszu odpowiednio dobierać je do danego gatunku napoju.

Producenci akcesoriów piwnych

Dlatego też, w odpowiedzi na tak spory popyt, wielka liczba producentów ma w swej ofercie właśnie tego rodzaju produkty, charakteryzujące się przede wszystkim różną formą i podejściem do tematu. Mamy więc do wyboru wiele kształtów, odmian szkła, czy wielkości, jak również warte wspomnienia opcje personalizacji. Szukając czegoś na prezent, zdecydowanie warto przejrzeć propozycje mnogich sklepów wysyłkowych, skupujących najlepszych wytwórców – strony, gdzie z pewnością dokonamy udanego zakupy. Przykładem właśnie takiego miejsca w sieci może być Porcelana24.pl, uznany i zaufany serwis, obecny w internecie od 2003 roku.

To powiedziawszy, możemy teraz bardziej rozwinąć temat samych pokali. Czym dokładnie wyróżnia się właśnie ten rodzaj naczynia? Dlaczego cieszy się tak dużym uznaniem? O tym wszystkim przeczytasz już niebawem. Zapraszamy do dalszej lektury.

Czym jest pokal?

Pokal to obok kufla i specjalnej szklanki, najpopularniejsze akcesorium do picia piwa. Jest zdecydowanie bardziej subtelny niż to pierwsze naczynie – wykonany bowiem z cieńszego szkła, wyjątkowo dobrze uwidaczniającego barwę oraz klarowność spożywanego trunku. Cechując się pewną smukłością, a także także niezbyt długą nóżką (zwaną także stopką), nie może być pomylony z niczym innym. Jego kształt zdecydowanie ułatwia jedno z ważniejszych zadań, jakie stoją przed owymi przedmiotami – doskonale utrzymuje piwną głowę. Wyrażenie to oznacza nic innego jak uwalniającą aromaty pianę. Wszystko opiera się na tym, że świeży zapach rozchodząc się czaszy, pozwala czuć ten słynny, orzeźwiający smak piwa.

Pasujące rodzaje piwa

Pokal to wyjątkowo eleganckie naczynie, dlatego jeśli już mielibyśmy je do czegokolwiek porównać, wybór padłby zapewne na uroczysty kielich do wina. Choć przyjmuje wiele kształtów, najczęściej można natknąć się na formę przypominającą tulipana. Tego rodzaju szkło kojarzone bywa z piwem lekkim, lecz ciemnym, jak również z delikatnym, owocowym. Oznacza to, że nie tylko mężczyźni ale też kobiety używają pokali, co czyni go czymś prawdziwie uniwersalnym. Tradycyjnie uważa się jednak, że pokal do piwa najlepiej pasuje do pilznerów, napojów typu lager, czy też koźlaków.

Estetyka i względy praktyczne

Co jeszcze zyskujemy? Wygodną degustację i oczywiście nieprzeciętny wygląd, który spokojnie eksponować możemy na domowych półkach. Naczynie to wyjątkowo przypadnie do gustu osobom, którym bliskie jest piękno i harmonia, słowem prawdziwym piwoszom z klasą.

Nie bez znaczenie pozostają oczywiście względy praktyczne. Do cech dobrze wykonanych pokali należy nieprzeciętna odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a także matowienie, które przeszkadzałoby w podziwianiu barwy trunku. Co równie ważne, można je bez obaw myć w zmywarkach – przyda się to szczególnie po większych rozmiarów imprezach.

Prezent, który ma znaczenie

Przechodzą do małego podsumowania sądzimy, że wszystkie właściwości opisywanego przez nas szkła – jeśli zebrać je w całość – sprawiają, że jest ono świetną propozycją prezentową dla każdego, kto tylko interesuje się kulturą piwną. Niezależnie od tego, czy wybierzmy cały zestaw czy pojedynczy kunsztownie wykonany pokal, obdarowana osoba z pewnością mocno ucieszy się z takiego właśnie prezentu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy