Materiał Partnera

Pokoje biznesowe w ośrodkach wypoczynkowych. Jakie standardy powinny spełniać?

Pokoje biznesowe w ośrodkach wypoczynkowych. Jakie standardy powinny spełniać?

Pokoje biznesowe dostępne są w ofercie różnych hoteli. Jednak to placówki wyspecjalizowane w obsłudze klienta biznesowego zapewniają najlepsze warunki. Bardzo ważną rolę odgrywa możliwość skupienia się na sprawach firmowych. Nie należy jednak zapominać o relaksie, który jest niezbędny po całym dniu spotkań i pracy. Jaki standard powinien oferować pokój biznesowy? Sprawdź, zanim zdecydujesz się na wyjazd.

Jak powinien być wyposażony pokój biznesowy?

Niezależnie od przeznaczenia, jakie mają pokoje w hotelu, każdy powinien być wyposażony w podstawowe elementy. Jest to łóżko – zależnie od standardu pojedyncze lub podwójne. Dodatkowo gość hotelowy może liczyć na szafkę nocną, lustro, wieszak na odzież oraz szafę, w której może przechowywać rzeczy. W skład podstawowego wyposażenia wlicza się także telewizor. Pokoje hotelowe mają oczywiście prywatną łazienkę z podstawowymi udogodnieniami.

Jak podkreślają właściciele hoteli takich, jak Bel–Ami. Grupa Turystyczno – Hotelowa, pokoje o przeznaczeniu biznesowym są zwykle dodatkowo wyposażone w szereg innych udogodnień ułatwiających pracę i gwarantujących komfortowy wypoczynek. Zależnie od oferty hotelowej oraz klasyfikacji miejsca w pięciostopniowej skali (gwiazdkowej) można liczyć między innymi na oddzielenie części sypialnianej od dziennej. W przestrzeni dziennej powinno znajdować się wówczas miejsce, przy którym można rozłożyć np. laptopa. Oferta biznesowa często przewiduje w większych pokojach także aneks kuchenny. W nim znajdują się takie elementy, jak np.:

  • ekspres do kawy,
  • czajnik,
  • płyta grzewcza,
  • mikrofalówka.

Nie jest to jednak standardowa oferta każdego hotelu, dlatego przed przyjazdem w dane miejsce warto dokładnie sprawdzić, co wchodzi w skład wyposażenia pokoju biznesowego.

Na jakie dodatkowe udogodnienia mogą liczyć klienci biznesowi?

Dla gości, którzy biorą udział w szkoleniach lub spotkaniach firmowych, kluczowe oprócz dostępu do wygodnych pokoi będą sale konferencyjne znajdujące się na miejscu. Te powinny charakteryzować udogodnienia pozwalające na przeprowadzenie spotkania biznesowego lub eventu. Ważna będzie możliwość dowolnego ustawienia miejsc siedzących. W miesiącach letnich nie bez znaczenia jest klimatyzacja. Ponadto sporym plusem jest także:

  • sprzęt audiowizualny,
  • nagłośnienie,
  • dostęp do Internetu,
  • rzutnik wraz z ekranem.

Pokoje biznesowe to obecnie jedna z częstych ofert w wielu hotelach. Wszystko dzięki rozwiniętemu sektorowi biznesowemu oraz organizacji szkoleń czy innych spotkań.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy