Artykuł sponsorowany

Półbuty robocze – w jakich zawodach się sprawdzają?

Półbuty robocze – w jakich zawodach się sprawdzają?

Półbuty robocze to bardzo praktyczne wyroby o szerokim zastosowaniu. Wykorzystywane są w wielu branżach przez specjalistów, którym z jednej stronie zależy na wygodzie i nieskrępowanych ruchach, a z drugiej – na ochronie stóp podczas wykonywania prac fizycznych. Gdzie konkretnie sprawdzają się półbuty robocze i w jakich miejscach najlepiej je kupować?  

Charakterystyka półbutów roboczych

Nawet najlepiej zaprojektowany strój roboczy będzie niekompletny bez odpowiedniego obuwia. Stanowią one dopełnienie profesjonalnego kompletu ochronnego dla przedstawicieli różnych zawodów, którzy pracują zarówno wewnątrz budynków, jak i w wymagających warunkach pogodowych w terenie.

Buty tego typu zawsze powinny być dobierane pod kątem specyfiki danej pracy fizycznej, a zwłaszcza miejsca jej wykonywania. Niezależnie od tego, warto stawiać na sprawdzone, trwałe materiały z długoletnią gwarancją producenta. Wówczas stopa może swobodnie oddychać nawet podczas wielogodzinnych robót. Warto wybierać na przykład na skórę naturalną, krupon barwiony lub poliuretan.

Rewelacyjnie spisują się także modele z grubą, zgrzewaną podeszwą gumową antypoślizgową, wykazującą odporność na oleje, smary, benzynę i działania elektrostatyczne. Jako warstwa ścierna sprawdzi się kauczuk nitryl.

W kategorii pomocnych „dodatków” do butów roboczych znajdują się ponadto takie elementy jak metalowy podnosek, chroniący przed uderzeniem z energią do 200J.

Gdzie sprawdzają się półbuty robocze?

Półbuty robocze, ze względu na swoją charakterystykę i wygodę, znajdują zastosowanie wśród pracowników fizycznych takich branż jak:

  • chłodnictwo,
  • przemysł maszynowy,
  • przemysł chemiczny,
  • metalurgia,
  • elektryka przemysłowa i tradycyjna,
  • sektor budowlany,
  • leśnictwo,

Z tego typu butów korzystają również służby pomocowe, takie jak TOPR czy GOPR. W takim jednak przypadku, co oczywiste, potrzebne będą wzmacniane półbuty robocze ocieplane.

Natomiast wiele osób decyduje się na zakup półbutów roboczych na przykład z myślą
o garażowym majsterkowaniu lub z zamiarem rekreacyjnego chodzenia po górach. Takie podejście jest całkiem uzasadnione, bo przecież charakterystyka tych butów pozwala na uniwersalne wykorzystanie.

Jak widać, możliwości zastosowania profesjonalnych półbutów roboczych są bardzo szerokie. Jeśli więc zastanawiasz się nad ich zakupem do celów prywatnych lub zawodowych, odpowiedź brzmi: jak najbardziej!

Miejsce zakupu półbutów roboczych – gdzie się to najbardziej opłaca?

Najlepiej kierować się renomą i specjalizacją konkretnego punktu sprzedaży. Dobrą ofertę zapewniają sklepy z odzieżą roboczą i ochronną. Tam wybór jest naprawdę zróżnicowany, a ceny – korzystne.

Mowa na przykład o sklepie AMW, w którym można znaleźć szeroki asortyment elementów z zakresu BHP od uznanych producentów. W zakresie półbutów roboczych mowa o takich markach jak: DELTAPLUS, BEARFIELD, MAX-POPULAR, Zephyr Vortex czy GRANADA.

We wspomnianym sklepie można liczyć nie tylko na atrakcyjną ofertę, ale także na wysoką jakość obsługi klienta. Nie wiesz, na jaki model półbutów się zdecydować? Skorzystaj z fachowego doradztwa specjalistów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy