Materiał Partnera

Powerbanki – idealne rozwiązanie dla osób zabieganych

Powerbanki – idealne rozwiązanie dla osób zabieganych
Chcesz sprawdzić nawigację GPS podczas podróży samochodem, przedstawić ważną prezentację na zaliczenie lub włączyć ulubioną muzykę podczas porannego joggingu, ale twój telefon, smartfon lub tablet nagle odmawiają posłuszeństwa osiągając minimalny poziom energii? Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest skorzystanie z powerbanku. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Czym jest powerbank?

Powerbank, czyli bank energii, jest zewnętrznym akumulatorem, który pozwala na doładowanie telefonów, aparatów fotograficznych, tabletów czy odtwarzaczy mp3 dzięki wbudowanym ogniwom. Ma on zazwyczaj dwa gniazda – jedno standardowe USB służące do pobierania energii z powerbanku, a drugie MicroUSB, dzięki któremu można uzupełnić wewnętrzny akumulator, którym jest bateria litowo-jonowa lub litowo-polimerowa – wyjaśnia doradca ze sklepu internetowego powerbanki24.pl, gdzie można wybrać odpowiedni model dostosowany do naszych potrzeb pod względem rozmiaru, koloru, ceny i pojemności.

W jakich sytuacjach może przydać się powerbank?

W dzisiejszym zabieganym świecie powerbanki mogą uratować nam życie – nasze roztargnienie powoduje, że często nie zdążymy np. naładować telefonu przed wyjściem z domu lub niedokładnie podłączymy do niego ładowarkę. Trzeba natomiast pamiętać, aby mieć powerbank w takich miejscach, jak: torebka, plecak, samochód lub pokój firmowy. Takie dodatkowe przenośne gniazdko elektryczne jest w stanie doładować telefon do trzech razy (w zależności od jego wydajności), dlatego sprawdzi się nawet w sytuacji, gdy pomocy potrzebują w tym samym czasie nasi znajomi.

Co należy wiedzieć przed zakupem?

Przed zakupem warto zastanowić się nad przeznaczeniem powerbanku. Jeżeli będzie służyć do ładowania smartfonu, należy wybrać model z akumulatorem posiadającym podobną pojemność. Oprócz tego dobrze jest sprawdzić prąd wyjściowy – 2 A oznacza, że powerbank będzie w stanie dwa razy szybciej uzupełnić energię w ładowanym urządzeniu. Aby nie narażać swojego smartfona lub tabletu na niepotrzebne uszkodzenia warto wydać trochę więcej pieniędzy na markowy i sprawdzony powerbank, który będzie miał wbudowany system kontroli prądu ładowania, temperatury ogniw oraz system antyprzepięciowy. Droższe akumulatory mają również przewagę w aspekcie liczby cykli ładowania-rozładowywania, która może wynieść nawet kilkaset.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy