Materiał Partnera

Relokacja przemysłowa jako szansa na rozwój zakładu produkcyjnego

Relokacja przemysłowa jako szansa na rozwój zakładu produkcyjnego

Przemysł we współczesnych czasach niczym nie przypomina tego z połowy XX wieku. Obecnie większość gałęzi przemysłu korzysta z automatyzacji procesów. Oznacza to, że maszyny przejmują monotonne prace wymagające dużej precyzji, które do tej pory wykonywał człowiek. Rozwój firmy często wiąże się z relokacją przemysłową maszyn i linii produkcyjnych. Na czym polega taka relokacja i dlaczego warto z niej skorzystać?

Czym jest relokacja przemysłowa?

Relokacja przemysłowa polega na przenoszeniu maszyn, ciągów technologicznych, a także całych zakładów produkcyjnych z jednego miejsca do miejsca docelowego. Maszyny można przenosić wewnątrz jednego zakładu lub na zewnątrz, np. między oddziałami firmy. Kompleksowa usługa relokacji składa się z demontażu maszyn, ich załadunku, transportu, rozładunku, montażu i instalacji.

Każda relokacja maszyn przemysłowych wymaga dobrej organizacji i dokładnego zaplanowania wszystkich etapów, dlatego konieczne jest każdorazowe opracowanie projektu relokacji maszyn. Taki projekt jest przede wszystkim gwarantem bezpieczeństwa. Relokacja maszyn to złożony proces, który wymaga podjęcia odpowiednich środków organizacyjnych. Osoby zajmujące się relokacją muszą mieć wiedzę i doświadczenie z zakresu logistyki i technologii maszyn. Dlatego dobrze, aby zajęły się tym profesjonaliści.

Dlaczego relokacja jest korzystna dla rozwoju zakładu przemysłowego?

Relokacja w przedsiębiorstwie to korzystne posunięcie, które zazwyczaj zwiększa zdolność produkcyjną firmy, usprawnia realizację zadań oraz podnosi efektywność działania zakładu przemysłowego. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm, które się rozwijają, rozrastają czy powiększają zakres swoich usług. Wiele firm korzysta także z relokacji przemysłowej całego zakładu w sytuacji, gdy jego rozwój wymusza zmianę miejsca dotychczasowego urzędowania, wybudowania nowej lub rozbudowania dotychczasowej hali produkcyjnej, w której będzie się odbywała zautomatyzowana produkcja.

Jak zauważa specjalista z firmy INTER-TECH: Wymiana starych maszyn i linii produkcyjnych na nowe pozwala przystosować przedsiębiorstwo do wymogów współczesnego przemysłu. Relokację warto także rozważyć w przypadku poszerzenia oferty handlowej i wprowadzenia do produkcji nowego asortymentu.

Warto tutaj dodać, że rozwój firmy często powiązany jest nie tylko z transferem urządzeń, ale również z zatrudnieniem nowych pracowników, zmianą stanowiska pracy, awansem, lepszymi warunkami finansowymi i rozwojem zawodowym.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy