Materiał Partnera

Rodzaje pojemników metalowych

Rodzaje pojemników metalowych

Pojemniki metalowe są wykorzystywane w wielu branżach. Najczęściej służą one do przechowywania i transportowania określonych towarów. Takie produkty cechują się bardzo wytrzymałą konstrukcją i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a często także warunki atmosferyczne. Na rynku znaleźć można liczne warianty pojemników metalowych. Które z nich są najpopularniejsze?

Pojemniki metalowe o różnych funkcjach

Pojemniki metalowe mogą pełnić wiele funkcji, dlatego poszczególne modele różnią się od siebie wytrzymałością, stopniem zabudowania oraz grubością ścianek. Niektóre warianty zawierają pokrywy i pełne burty, podczas gdy inne składają się głównie z metalowych belek i przypominają regały służące do transportowania konkretnych przedmiotów.

Na rynku znaleźć można także pojemniki wzmacniane, które stosuje się w związku z cięższymi obiektami, głównie w trakcie ich transportowania. W pełni krytych opakowaniach zmieszczą się natomiast sypkie i niewielkie przedmioty, których nie da się umieścić w ażurowych siatkach.

Najpopularniejsze rodzaje pojemników metalowych:

  • osiatkowane,
  • oblachowane,
  • skrzyniopalety,
  • nadstawki,
  • składane,
  • ocynkowane.

Poszczególne modele pojemników metalowych różnią się od siebie nie tylko ogólnym wyglądem i stopniem zakrycia konstrukcji, lecz także materiałem zastosowanym do ich stworzenia. Niektóre produkty muszą być w pełni odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego do ich produkcji wykorzystuje się stal ocynkowaną. Istnieją także pojemniki malowane, czyli o innych barwach niż standardowy kolor metalu.

Różnice pomiędzy poszczególnymi pojemnikami

Każdy typ pojemników metalowych oferowanych przez takie firmy, jak RS-Gitterbox, ma konkretne zastosowanie. W modelach osiatkowanych można umieścić jedynie duże przedmioty, które nie wypadną przez otwory. Najczęściej takie przestrzenie są wypełniane obiektami wymagającymi zapewnienia odpowiedniego przepływu powietrza.

Pojemniki z zabudowanymi ściankami sprawdzają się natomiast dobrze w przypadku gruzu czy odpadów poprodukcyjnych. Zwykle są to niewielkie elementy, które mogłyby wypadać przez otwory w metalowej siatce. W takich pudełkach można także magazynować małe przedmioty na przykład zawiasy, śrubki czy inne części tworzone przez konkretne przedsiębiorstwo. Całkowita masa podobnych towarów jest bowiem zbyt duża, by przenosić je w standardowych pudełkach wykonanych z tworzyw sztucznych o znacznie mniejszej wytrzymałości niż metal.

Poszczególne modele różnią się od siebie także ładownością i wymiarami. Dno każdego pojemnika metalowego ma określoną wytrzymałość, która zazwyczaj wynosi około 1 tonę. Wszystko zależy od wybranego wariantu i typu przenoszonych towarów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy