Artykuł sponsorowany

Rola meblościanek w aranżacji domowych pomieszczeń

Rola meblościanek w aranżacji domowych pomieszczeń
Okres PRL-u zostawił bardzo wyraźne piętno na gustach Polaków. Jednym z objawów tego zjawiska jest fakt, że hasło „meblościanka” automatycznie przywołuje wspomnienia ponurych, topornych szafek i regałów, zastawiających całą szerokość ścian pokoi. Nowoczesne meblościanki w niczym nie przypominają jednak tych starych i mogą stać się bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza.

Meblościanka wczoraj i dziś

Tak jak i inne elementy wyposażenia, również i meblościanki przeszły w ostatnich czasach sporą ewolucję jeśli chodzi o wygląd oraz funkcjonalność. Nie są to już sprzęty, które tworzyły niejako kolejną warstwę ściany w pomieszczeniu. Dzisiejsze meblościanki dają nam dużo większą swobodę w kwestii doboru ich kształtów, kolorów oraz metod ustawienia. Wśród meblościanek oferowanych przez salon Italiastyle.pl znajdziemy modele, które pełnymi garściami czerpią z nowoczesnej sztuki designu i proponują ciekawe rozwiązanie techniczne. Jednym z takich rozwiązań jest możliwość przymocowania meblościanki do ściany, zamiast stawiania jej na podłodze.
Z jednej strony jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, zrywające ze stereotypem meblościanki składającej się z kilku oddzielnych segmentów stawianych obok siebie na podłodze – wyjaśnia przedstawiciel salonu – Z drugiej jest również praktyczne. Zawieszenie meblościanki nad podłogą pozwala uniknąć problemu zbierającego się za i pod meblem kurzu. Jest to bardzo istotne w domach zamieszkanych przez osoby cierpiące na alergię, gdzie czystość jest kwestią priorytetową.

Jaką rolę meblościanka pełni w aranżacji wnętrza?

Stereotypowe podejście do meblościanek wyraża się w nieco pobłażliwym stosunku do nich. Wbrew temu meblościanka pełni bardzo istotną – a wręcz kluczową - rolę w aranżacji wnętrza. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że od ustawienia meblościanki powinno się zaczynać urządzanie całego wnętrza. Meblościanka pełni wiele różnych funkcji, w jej segmentach przechowuje się liczne sprzęty, między innymi ubrania, książki. Jest również miejscem, na którym zwykle ustawia się telewizor, stanowiący centralny element całego salonu. A zatem od tego, gdzie ustawimy meblościankę zależy, gdzie ustawimy pozostałe elementy wyposażenia, przede wszystkim fotele, kanapy, stolik, krzesła. Ponadto segmenty meblościanki są duże i po połączeniu ich w jedną całości w wyraźny sposób wpływają na prezencję całego wnętrza – kupując meblościankę decydujemy, w jakim stylu powinien być utrzymany pokój. To właśnie pod tym kątem powinniśmy wybierać pozostałe elementy wyposażenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy