Materiał Partnera

Sklepy wielobranżowe – dlaczego mają powodzenie wśród klientów?

Sklepy wielobranżowe – dlaczego mają powodzenie wśród klientów?
Obecnie na rynku można spotkać się z dziesiątkami sklepów dystrybuujących najczęściej jeden określony typ dóbr. Sklepy wielobranżowe zaś mają coraz mniejsze powodzenie w wielkich miastach z rozległymi galeriami handlowymi. Ich szeroką ofertę doceniają jednak klienci mieszkający w mniejszych miejscowościach – w nich sklepy wielobranżowe dla domu i ogrodu, są najbardziej konkurencyjnymi podmiotami! Dowiedz się, dlaczego…

Szeroka oferta produktowa

Coraz mniejsza ilość czasu, którą możemy poświęcić na prowadzenie domu powoduje, że obecnie znacznie skracamy długość przebywania w sklepach. Wiele zapracowanych rodziców zauważa, jak korzystne dla organizacji dnia pełnego obowiązków, jest wykorzystywanie szerokiej oferty produktowej sklepów wielobranżowych. Najlepsze z nich zaoferują bowiem środki czystości, chemię domową, artykuły szkolne, artykuły papiernicze, materiały biurowe, sztuczne kwiaty, wyposażenie domowe i ogrodowe, sprzęty ogrodowe, czy też różnego rodzaju upominki oraz mniejsze sprzęty AGD. Po co zatem utrudniać sobie codzienne funkcjonowanie, odwiedzając kilka różnych sklepów, skoro można uzyskać wszystkie niezbędne produkty w jednym? https://www.youtube.com/watch?v=oogALsHDXkY

Wysoka jakość oferowanych produktów

Dzisiejszy rynek sprzedaży różnych produktów kreowany jest głównie przez popyt i podaż, a także konkurencyjność w branży w danym regionie. Jeśli jesteś z mniejszej miejscowość, warto abyś skierował swoją uwagę ku sklepom wielobranżowym. To one bowiem chcąc konkurować z dużymi sieciami handlowymi muszą oferować produkty o wysokiej jakości i w przystępnej cenie. Wielokrotnie koszty zakupów w sklepach z szeroką ofertą sprzedażową, które nie przynależą do wielkich spółek, mogą być znacznie niższe. Można to zauważyć między innymi w dziale artykułów chemicznych, zwłaszcza tych najwyższej jakości (np. od producentów niemieckich).

Obsługa firm z różnych branż

Analizy różnych rynków lokalnych podają, że wielokrotnie sklepy wielobranżowe są również świetnymi parterami dla małych firm, a także dla urzędów. Zamiast zaopatrywać się hurtowo w wielkich magazynach, wielu klientów instytucjonalnych woli kupować materiały biurowe, środki czyszczące oraz artykuły sanitarne, właśnie w sklepach wielobranżowych, znajdujących się blisko ich siedzib. Warto zatem zauważyć, jak ważne jest funkcjonowanie takich dystrybutorów na rynkach miasteczek oraz małych miast.

Dodatkowe produkty i usługi – np. sprzedaż opału

Sklepy wielobranżowe działające w mniejszych miastach, często prowadzone są przez przedsiębiorców, którzy swoje firmy rozwijali przez wiele lat. To zaś pozwala na nawiązanie współpracy również w innym zakresie, np. sprzedaży surowców opałowych, czy złomu. Takie udogodnienie dla klientów oferuje firma Konrad FHU, która działa w Pawłowiczkach, w województwie opolskim. To właśnie tam można znaleźć należący do niej sklep wielobranżowy – GALERIĘ DOM I OGRÓD, zlokalizowaną przy Placu Jedności Narodu, w samym centrum miejscowości.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy