Materiał Partnera

Sposoby finansowania maszyn rolniczych

Sposoby finansowania maszyn rolniczych
W obecnych czasach na roli nie wystarczą już podstawowe narzędzia rolnicze. Dzisiaj w rolnictwie wykorzystuje się profesjonalne maszyny przewyższające ceną niektóre luksusowe samochody. Z jednej strony wiąże się to z gwarancją wysokiej jakości, wygody i bezpieczeństwa, z drugiej zaś z zainwestowaniem dużej ilości pieniędzy, co nie zawsze jest możliwe. Jakie są sposoby finansowania kupna maszyn rolniczych? O tym poniżej.

Zalety podjęcia kredytu na zakup maszyn rolniczych

Zakup ciągnika rolniczego to całkiem spory wydatek, zwłaszcza gdy nie można liczyć na dotacje unijne. Wiedzą o tym banki, dlatego starają się wyjść na przeciw rolnikom i przedstawiać im specjalne oferty, których zasady są podobne. Sfinansować można nawet całą cenę zakupu maszyny rolniczej, a maksymalny okres spłaty kredytu to 8 lat. Dogodnością dla klientów jest również fakt opracowania własnego systemu spłaty uzależnionego czasami od spływu środków unijnych lub sprzedaży płodów rolnych.

Kredyt preferencyjny i leasing jako dobra alternatywa

Inny sposobem finansowania zakupu jest kredyt preferencyjny, który udzielany jest z niższym oprocentowaniem dzięki dopłatom z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest on przyznawany rolnikom przed 40 rokiem życia, starającym się urządzić własne gospodarstwo rolne, na maszyny nowe lub używane, ale nie nabyte wcześniej z wykorzystaniem środków pochodzących z budżetu państwa lub środków unijnych. Innym preferencyjnym finansowaniem zakupu ciągników i maszyn rolniczych są kredyty 0% które są dofinansowane bezpośrednio przez fabryki sprzętu rolniczego. Warto również wspomnieć, że oprócz kredytu istnieje możliwość finansowania leasingowego, który trwa maksymalnie 72 miesiące. Wpłata początkowa wynosi ok. 5-10% wartości, a rozliczenia mogą odbywać się zarówno w złotówkach, jak i walutach obcych. Doradztwem w finansowaniu wydatków inwestycyjnych i bieżących w gospodarstwie zajmuje się firma Agromarket Jaryszki. Dzięki doświadczonym ekspertom pomaga w wyborze najlepszej oferty kredytowej nie tylko na zakup maszyn rolniczych, ale również na ziemię, budowę lub remont budynków inwentarskich i pozostałej infrastruktury, inwentarz, a także wydatki bieżące. Aby uzyskać szczegółowe informacje, wystarczy wejść w specjalną zakładkę na stronie internetowej dotyczącą finansowania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy